Címke: beutazási tilalom
Kovács: Megrészegült Orbán a kétharmadtól
Elgondolkodtató, hogy az amerikai kitiltási botrány kirobbanását követően egy német konzervatív lap, a Die Welt szemrehányóan írt arról, hogy miközben az Egyesült Államok meglehetősen kemény lépést tett Magyarországgal szemben, addig az unió lényegében tétlenül figyeli, vagy legfeljebb egy "ejnye-bejnyével" nyugtázza Orbánék lépéseit - jelentette ki lapunknak a szocialista Kovács László.
Az emberek a korrupt kormánytagok nevét várják!
Varga Mihály ma a kormányülést megszakítva próbálta elterelni a figyelmet a korrupcióba keveredett kormánytagokról. Szánalmas volt, ahogy a nemzetgazdasági miniszter egy régebbi nyomozás ismertetésével azt a látszatot próbálta kelteni, mintha az USA által jelzett korrupciós ügyekben folyna vizsgálat.
Kitiltási ügy: a BM azonnal intézkedjen az esetleges nemzetbiztonsági kockázatok feltárása érdekében!
Az egyes kormányzati tisztviselők kitiltásáról szóló amerikai döntés világosan jelzi, hogy a kormányzatot átszövő korrupció immár nemcsak a magyar gazdaságot mérgezi, de a nemzetbiztonságra és hazánk külkapcsolataira is súlyos veszélyt jelent. Sokatmondó, hogy e veszélyek és kockázatok Orbán Viktor kormányát kevéssé érdeklik. A Nemzetbiztonsági bizottság ülésén a Miniszterelnökséget vezető miniszter még arra sem tudott választ adni, hogy a NAV vezetői érintettek-e a botrányban, holott ők a legszigorúbb (korábbi "C" típusú) nemzetbiztonsági ellenőrzés alá eső személyek.
Mit tesz az Európai Bizottság a magyar kormányhoz kötődő korrupciós botrány kapcsán?
A korrupció elleni harc az Európai Unió egyik központi célja. Néhány napja az Amerikai Egyesült Államok példátlan intézkedést jelentett be Magyarországgal szemben, amikor jelezte, hogy több - meg nem nevezett - kormánytisztviselőt és kormányhoz közel álló személyt beutazási tilalommal sújtott. Az USA szerint a magyar korrupciós helyzet romló tendenciát mutat és az ideiglenes ügyvivő szerint, ha ez a trend folytatódik, elérhet egy olyan szintet, ahol az USA számára már nem lehet szövetségesként együttműködni Magyarországgal.
Az éghajlatváltozástól a beutazási tilalomig - Országgyűlés
Éghajlatváltozás, beutazási tilalom, rendészeti életpályamodell, köztisztviselői illetményalap, KSH. Ülésezett a parlament.
Kérdés Magyarország minisztereihez
Amíg nem világos, hogy kik az amerikai beutazási botrány érintettjei, a korrupció bélyege ott ragad a teljes magyar kormányzaton. Az érintett kormányzati személyek kilétének tisztázása nemzeti érdek. Remélhetőleg a nemzeti ügyek kormánya is hozzá akar járulni a súlyos ügy tisztázásához, a felelősségre vonáshoz és a szövetségeseink bizalmának visszaszerzéséhez.
Tóbiás: az elmúlt 25 év legveszélyesebb állomásához érkezett az amerikai-magyar viszony
Az MSZP elnöke azt várja a miniszterelnöktől, hogy az Országgyűlés nyilvánosság előtt tisztázza az amerikai beutazási tilalommal kapcsolatos ügyet.