Címke: nemzetközi megítélés
EP-meghallgatás: a magyar jogállamiság rendszerszerű fenyegetésnek van kitéve
Brüsszel, 2015. január 22. - Az Európai Parlament Állampolgári-jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) ma egy meghallgatás keretében foglalkozott az emberi jogok magyarországi helyzetével.
Ujhelyi: nemzeti koalícióra van szükség a 'magyar-ügy' európai képviseletében
"Nemzeti koalícióra van szükség a határon túli magyarok európai képviseletében" - jelentette ki Ujhelyi István szocialista képviselő az Európai Parlament nemzeti kisebbségi ügyekkel foglalkozó intergroupjának mai ülése után. A szakmapolitikai csoportban huszonegy tagország hatvanöt képviselője vállalt feladatot, a programalkotó tanácskozáson döntés született arról, hogy a következő hónapokban az intergroup oktatáspolitikai, anyanyelv-védelmi, kisebbségi nyelvhasználati kérdésekben, illetve a Szerbiában és Montenegróban élő kisebbségek ügyével fognak kiemelten foglalkozni, az Európai Bizottsággal szoros együttműködésben.
A külügyi tárca határolódjon el az amerikai diplomatát ért támadásoktól!
A Külgazdasági- és Külügyminisztérium a Bécsi Szerződés szellemében biztosítsa a tiszteletteljes bánásmódot az országunkba delegált amerikai diplomatával kapcsolatban, és azonnali hatállyal utasítsa vissza a személyét ért fenyegetéseket! Ha a külügyi tárca erre nem hajlandó, akkor a kormány maga súlyosbítja a helyzetet és tovább fokozza a feszültséget.
Ujhelyi: embert barátjáról, Orbánt szövetségeséről!
Orbán Viktor és kormánya immár nyíltan vállalja, hogy az emberi jogok határozott védelme és az európai értékek megtartása helyett inkább az elé dobott aprópénzt választja. Azzal, hogy a magyar miniszterelnök az Azerbajdzsánban zajló jogtiprások figyelembevétele nélkül mintaállamnak nevezte új stratégiai szövetségesét, beismerte, hogy néhány azeri manatért kész eladni magát.
Mit tesz az Európai Bizottság a magyar kormányhoz kötődő korrupciós botrány kapcsán?
A korrupció elleni harc az Európai Unió egyik központi célja. Néhány napja az Amerikai Egyesült Államok példátlan intézkedést jelentett be Magyarországgal szemben, amikor jelezte, hogy több - meg nem nevezett - kormánytisztviselőt és kormányhoz közel álló személyt beutazási tilalommal sújtott. Az USA szerint a magyar korrupciós helyzet romló tendenciát mutat és az ideiglenes ügyvivő szerint, ha ez a trend folytatódik, elérhet egy olyan szintet, ahol az USA számára már nem lehet szövetségesként együttműködni Magyarországgal.
Kérdés Magyarország minisztereihez
Amíg nem világos, hogy kik az amerikai beutazási botrány érintettjei, a korrupció bélyege ott ragad a teljes magyar kormányzaton. Az érintett kormányzati személyek kilétének tisztázása nemzeti érdek. Remélhetőleg a nemzeti ügyek kormánya is hozzá akar járulni a súlyos ügy tisztázásához, a felelősségre vonáshoz és a szövetségeseink bizalmának visszaszerzéséhez.
Tóbiás: az elmúlt 25 év legveszélyesebb állomásához érkezett az amerikai-magyar viszony
Az MSZP elnöke azt várja a miniszterelnöktől, hogy az Országgyűlés nyilvánosság előtt tisztázza az amerikai beutazási tilalommal kapcsolatos ügyet.
Szijjártó Péter a Külügyi bizottság előtt számoljon be!
Az MSZP Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter külügyi bizottsági meghallgatását kezdeményezi az Amerikai Egyesült Államokból kitiltott kormánytagok és kormányközeli üzletemberek ügyében.