2018 az Orbán család éve
Bangóné Borbély Ildikó szerint 2018 valóban a családok, az Orbán család éve, a miniszterelnök rokonai másfélmilliárd forint osztalékot vettek fel, négy év alatt 4,4 milliárd forint jövedelemhez jutottak.
Minden gyerek kapott egy játszóteret: Orbán Ráhel a foci helyett a divatot választotta, a kormányfő másik gyermeke pedig egyházat alapított, "ki tudja, milyen vallás igéjét hirdeti" - fogalmazott.
Szerinte a 2019-es költségvetéssel a gazdagoknak még jobb lesz, a nagy többségnek még rosszabb, miközben felesleges beruházásokra megy az adófizetők pénze. A kormány egyre kevesebbet költ egészségügyre, oktatásra, a családok, a munkanélküliek, az idősek, a szegények támogatására.
Miért landol magánzsebekben az online kasszák extra profitja?
Tóbiás József szerint a kormány nem mulasztotta el, hogy jó fizetési lehetőségeket biztosítson "a NER oligarcháinak".
Kifogásolta, hogy a kisvállalkozások kárára tesz szert havi 40 millió forintos extraprofitra Garancsi István cége, a Mobil Adat Kft. A kormány ugyanis lehetővé tette, hogy az online kasszák bekötésével a cégeknek hozzá kell járulniuk az adatforgalomhoz. Ráadásul a költséget a minisztérium rendeletben, hatósági árként határozza meg.
Mikor akarják csökkenteni a kisvállalkozások ezen terheit? Miért kell magánkezekben landoltatni az extraprofitot? - sorolta kérdéseit.
A kormány ellenőrzése alá akarja venni a független akadémiai kutatást?
Hiller István azt bírálta, hogy a jövő évi büdzsére tett javaslat az Innovációs és Technológiai Minisztériumhoz rendeli a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kutatóintézeteinek költségvetési forrásait.
Kijelentette: ezt egyetlen kutató sem költségvetési ügynek tekinti, hanem mindegyikük fenntartással fogadja a döntést, és úgy gondolják, a kormány ellenőrzése alá akarja venni a független akadémiai kutatást.
Hány kilométernyi utat újítanak fel Csongrádban?
Szabó Sándor arról érdeklődött, hogy Csongrád megyében hány kilométernyi utat újítanak fel ebben az évben.