Megmagyarázhatatlan, hogy habár a kormány szinte kontroll nélkül támogatta a vállalatot, csupán a vállalat szakadékba zuhanása után kéri számon a céget, hogy miért hagyták lerongyolódni és bedőlni a stratégiai szempontból kiemelt fontosságúnak tartott egykori Dunaferr acélipari óriásvállalatot.
A Nemzetgazdasági Minisztérium a napokban felszólította a céget, fizesse ki a Dunai Vasmű dolgozóit, továbbá tegyen eleget törvényi kötelezettségének.
Szerdán 23 órakor pedig hatályba lépett egy intézkedés, amely szerint a kormány módosította a csődeljárásról és felszámolási eljárásról szóló, valamint a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló törvényt. A Magyar Közlönyben nem nevesítenek céget, de feltételezhető, hogy a Liberty Steel megregulázása a cél, miután a vállalat a múlt hét végén közölte, nincs fedezete a munkabérekre.
Az MSZP szerint itt az ideje az érdemi kormányzati beavatkozásnak, nem üzengetni kellene és egymásra mutogatni, hanem legalább azt el kellene érni, hogy ne akadályozzák, hogy a dolgozók kifizetését a bérgarancia-alapból tegyék meg.
Az MSZP szerint a kormányzatot is terheli részleges felelősség a Dunaferr bedőléséért és az ott dolgozók nehéz helyzetbe kerüléséért, hiszen az elmulasztott kormányzati közbeavatkozás is szerepet játszott a jelenlegi helyzet kialakulásában. Az MSZP álláspontja szerint egy olyan vállalatnál, amely ennyi munkahelyet biztosít, valamint ekkora hatással van a helyi közösségre, ott az államnak fokozott figyelmet kellene fordítania a működés stabilitására.
Ha a kormány hallgatott volna a dolgozók szavára, továbbá megfogadta volna az MSZP még időben érkező figyelmeztetéseit, akkor a Dunaferr még ma is működhetne és nem állt volna elő a jelenlegi helyzet.
Komjáthi Imre országgyűlési képviselő, az MSZP elnöke