Több egyetemi alapítvány, illetve egyházi intézmény nyújtott be igényt állami általános iskolákra és gimnáziumokra, sajtóhírek szerint február végéig összesen 60 fenntartóváltási kérelem érkezett Pintér Sándor tárcájához. A Belügyminisztériumnak május 31-éig kell dönteni, hogy melyik iskola kerülhet át más fenntartóhoz. Az intézkedés által a felsőoktatáshoz hasonló modellváltás valósulhat meg a közoktatásban is.
Kunhalmi Ágnes a hírrel kapcsolatosan elmondta, hogy elindul egy folyamat, amelynek értelmében általános iskolák és gimnáziumok sokaságát akarják alapítványi fenntartásban lévő egyetemek elhalászni. Az MSZP társelnöke emlékeztetett, hogy a kormány tönkretette az egész magyar oktatási rendszert, miközben feltehetően konzervatív elitképzést kívánnak megvalósítani.
Az MSZP országgyűlési képviselője elmondta, hogy annak idején a Fidesz még azzal nyert választást, hogy a tandíj ellen emelte fel a hangját, miközben a hírek szerint most már nemcsak az egyetemek, hanem már egyes középiskolák esetében is fizetős oktatást vezetnének be.
A konzervatív oktatáspolitika a múltba visz vissza, Orbán Balázs ezzel kapcsolatos írása „felvilágosodás előtti állapotokat idéző mentalitást tükröz”, valamint szembe helyezkedik a haladással és a progresszióval – érvelt Kunhalmi Ágnes. A kormány szerint a kompetencia alapú oktatás a lexikális tudás ellen van, ez azonban nem igaz.
A műsorban szó volt arról is, hogy Kunhalmi Ágnes levélben fordult az új köztársasági elnökhöz, Sulyok Tamáshoz, hogy tisztázza magát a nyilvánosság előtt, mivel édesapja múltjáról súlyos állítások jelentek meg a sajtóban. Ahogyan az MSZP társelnöke a levelében is fogalmazott, a magyar társadalom joggal várja el, hogy az államfő tisztázza magát és ezen kérdésekről megfelelő tájékoztatást kapjon, hiszen ez szükséges ahhoz, hogy személyében kifejezhesse a nemzet egységét, és őrködhessen az államszervezet demokratikus működése felett.