A fideszes Simon megússza

Továbbra sem javasolja a fideszes Simon, Dr. Simon Miklós országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését a kormánypárti dominanciájú mentelmi bizottság – jelentette be tegnap Rubovszky György, a testület KDNP-s elnöke.

Simon Miklós, Nyírbogát fideszes polgármestere ellen a Központi Nyomozó Főügyészség indított nyomozást jogosulatlan gazdasági előny megszerzése miatt. Már korábban is kérték a mentelmi jogának felfüggesztését, ám a fideszes kétharmad ehhez a mai napig nem járult hozzá, sőt, pártja képviselőjelöltként újraindította a választáson a fideszes Simont, aki így elkerülheti a felelősségre vonást.

Mentelmi joggal nem rendelkező társai, akik ellen ugyanebben az ügyben már vádat is emeltek, s ítélet is születetett, nem voltak ilyen szerencsések az ellenük folyt eljárás végén végrehajtható szabadságvesztés büntetést kaptak.

Csak a fideszes Simon úszhatta meg.