A műsor elején szó volt arról a hírről, miszerint rendhagyó adatszolgáltatásra kötelezi az önkormányzatokat az ÁSZ arra hivatkozva, hogy a gazdálkodás biztonsága biztosított legyen az önkormányzati választások és az új képviselő-testületek felállása közötti átmeneti időszakban is.
Vajda Zoltán a hírre reagálva kifejtette, hogy a kormány kivérezteti az önkormányzatokat, valamint folyamatosan jogköröket von el tőlük, a forráselvonásokról már nem is beszélve. Az MSZP országgyűlési képviselője szerint azért is érthetetlen az adatszolgáltatásra való felhívás, mivel az ÁSZ-nak eleve rendelkeznie kell a kért információkkal, ugyanis negyedévente kell beszámolókat küldeni az ellenőrző szerv felé.
Az ÁSZ működése pedig arra enged következtetni, hogy politikai célra használja a jelenlegi hatalom ezt az intézményt, elég csak az ellenzéki pártok sanyargatására gondolni.
A műsorban szó volt arról is, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal magánszemélyek bankszámláiról is kimutatásokat kért, az MNB pedig tagadta, hogy együttműködne az intézménnyel.
Vajda Zoltán szerint az egész hivatal működésének célja, hogy félelmet keltsenek és különböző adatokat gyűjtsenek. „Akkor éri el a hivatal a célját, ha félelmet kelt bennünk, úgyhogy ne hagyjuk magunkat” – fogalmazott az országgyűlési képviselő. Az említett hatóság jogkörei szándékosan vannak ködösen megfogalmazva annak érdekében, hogy rugalmas szabályoknak megfelelően bármikor bármit megtehessenek.
Az MNB együttműködésével kapcsolatosan pedig Vajda Zoltán emlékeztetett, hogy a jegybank elnökének, Matolcsy Györgynek hamarosan lejár a mandátuma, már csak néhány hónap van belőle hátra, így neki már arra is kell figyelnie, hogy az utókor hogyan ítéli majd meg a tevékenységét.
A műsor végén pedig a „békeköltségvetésről”, valamint arról a GKI elemzésről is szó volt, amely szerint a kis cégek 30 százaléka nem tervez béremelést idén. A Költségvetési Bizottság MSZP-s elnöke emlékeztetett, hogy az idei büdzsét tavaly nyáron fogadták el, amikor még 2,9 százalékos hiánycélt terveztek, amely ugyan a maastrichti kritériumok alatt van, azonban ezt nem sikerült tartani.
A költségvetés tervezésekor pedig a gazdasági növekedést sem sikerült jól megbecsülni. Félő, hogy - a már többször módosított – 2 százalékot sem sikerül majd tartani. A gazdaság működésével kapcsolatosan a legnagyobb probléma jelenleg a fogyasztás hiánya. Az emberek óvatosabbak a költéseik során. Vajda Zoltán szerint a „békeköltségvetés” elnevezés is arra utalhat, hogy az embereket megpróbálják fogyasztásra ösztönözni.