A kormánynak ideje befejezni azt a méltatlan harcot Horn Gyula ellen, amit ma már a kormányhivatalokon keresztül a főispánok közreműködésével folytat. Azon felül, hogy ez a Magyar Köztársaság és a rendszerváltoztatás emlékéhez is méltatlan, a kormány ezáltal az önkormányzatiságba is beleavatkozik, hiszen az önkormányzati illetékes testületek kétszer is a Horn Gyula-sétány mellett tették le szavazatukat.
Molnár Zsolt emlékeztetett, tény, hogy ’56-ban Horn Gyula nem a jó oldalon állt, azonban Winston Churchill miniszterelnökre sem az „írek mészárosaként” emlékezünk, ahogy George Washington elnökkel kapcsolatosan sem a rabszolgatartás kerül elő, idősebb Antall Józsefre sem a Rákosi-korszak parlamentjében eltöltött négy éve alapján emlékezünk, és Bajcsy-Zsilinszky Endre esetében sem a fajvédő elmélet terjesztése kerül elő. Az MSZP pártigazgatója szerint, mint minden történelmi személyt, Horn Gyula szerepét is komplexen kell nézni és fontos emlékezni, hogy ő volt az, aki előkészítette az uniós tárgyalásokat is, valamint bevezette hazánkat a NATO-ba és sokat tett Európa egységesítéséért. A kormány hadjárata Horn Gyula ellen, inkább szavazatszerző céllal zajlik, tette hozzá Molnár Zsolt.
Az MSZP országgyűlési képviselője elmondta, a hatósági árakat továbbra is fent kell tartani, valamint az MSZP által összeállított Mentőcsomag a háztartásoknak javaslatcsomag a családoknak nyújtana segítséget, hiszen nem szabad hagyni, hogy a megdrágult élelmiszerek sokak számára elérhetetlenek legyenek. Emellett a pártnak számos programja van és lesz is a jövőben, plakátkampány, aláírásgyűjtés, jelenleg is a győri akkumulátorgyár ügyében zajlik a „csata”, ismertette Molnár Zsolt.
A győri akkumulátorgyár építése elleni aláírásgyűjtéssel kapcsolatban a pártigazgató elmondta, ez egy komplex ellenzéki ügy, mindenkinek érezni kell a közös felelősséget, hozzátette 30 nap alatt 25 ezer aláírás összegyűjtése „szép kihívás, nem lehetetlen”, fogalmazott Molnár Zsolt. A parlamentben az ellenzéki pártok képviselői pedig egymást felülmúlva küzdenek az akkumulátorgyárak ellen, így nem kéne, hogy probléma legyen az egységes összefogás az aláírások megszerzéséért, fejtette ki az MSZP pártigazgatója.