Az ellenzéki politikus hangsúlyozta, a kabinet 12 uniós lehetőséget használhatott volna a járvány elleni védekezésre, azonban több olyan eszköz is van, amelyeket érthetetlen módon nem vett igénybe.
Példaként említette az európai globalizációs és alkalmazkodási alapot, amelyből szerinte a magyar kormány tíz év alatt egyetlen egyszer sem hívott le forrásokat, holott az segítséget jelenthet a nagyszámú elbocsátások, munkahelymegszűnések esetén.
Ujhelyi István elmondta, a kormánynak minden uniós forrást haza kell hoznia, amelyekkel mérsékelheti a gyárbezárások, piacvesztés hatásait.
Kiemelte, az Európai Unió egy olyan költségvetést jelenthet be hamarosan, amelyben több közvetlen forrás juthat majd a kisebb magyar vállalkozásoknak és a "kisemmizett önkormányzatoknak", továbbá abból megoldható az egészségügy rendbetétele is.
A szocialisták brüsszeli képviselője megismételte, a "cserbenhagyás" költségvetésének tartják a kabinet jövő évi büdzséről szóló javaslatát.
Az MSZP ezzel szembe állítja saját, a valódi újjáépítést szolgáló tervezetét, amelynek kiadásai az emberek védelmét, valamint a fejlesztést és a tudást szolgálják - tette hozzá.
Komjáthi Imre, az MSZP alelnöke azt mondta, katasztrófához vezet, ha a kormány hagyja szétszakadni a szociális hálót.
Aláhúzta, áprilisban legalább 136 ezerrel több munkanélküli volt, mint tavaly ugyanekkor, a munkájukat elvesztőknek pedig azonnali segítség kell.
A szocialisták alelnöke elitista diktátumnak nevezte a kormány költségvetési javaslatát, ahelyett szerinte egy baloldali, esélyteremtő és gondoskodó büdzsére lenne szükség.