„Ha erre nem hajlandó a kormány, akkor az ellenzéki pártok a saját maguk vállalásával az első helyre tegyék ezt a követelést” – mondta Korózs, hozzátéve: két hét múlva a nyugdíjas kerekasztalon újra találkoznak az ellenzéki pártokkal, és ott is meg fogják ezt fogalmazni.
Másodszor, szükség van a rugalmas nyugdíjba vonulási lehetőség megteremtésére azok számára, akik a munkaerő-piacon már nem találnak megfelelő munkát, vagy annyira megromlott az egészségük, hogy nem tudnak teljes értékű munkát végezni.
Harmadszor, a nagyon alacsony nyugdíjak felzárkóztatására ki kell dolgozni egy nyugdíjkorrekciós programot – ennek részleteit a kerekasztal dolgozza majd ki.
„Azt gondolom, hogy az ellenzéki pártoknak egyértelmű, hogy melyek azok a politikai súlypontok, amelyekre választ kell találni nyugdíjügyekben” – mondta.
Árok Kornél azt mondta: az MSZP „evidenciának tartja”, hogy akiktől elvonták, csökkentették illetve járadékká minősítették a nyugdíjukat, ismét nyugdíjas státuszba kerüljenek.
Felkérte az ellenzéki idősügyi és politikai kerekasztalt, hogy a szolgálati nyugdíj, a korkedvezményes nyugdíj és a korengedményes nyugdíj intézményének a lehetőségét vegyék napirendre a tárgyalásokon, hogy ezeket ismét a jogrendbe lehessen illeszteni.
„Vannak olyan munkakörök, ahol ez elkerülhetetlen” – mutatott rá, hozzátéve: az már képezheti vita tárgyát szakmai és munkavállalói érdekvédelmi szervezetek egyeztetésével, hogy milyen szervezeteknél milyen formában és milyen mértékben kell ezeket a kedvezményeket biztosítani a munkavállalóknak.
Korózs kiemelte: a svájci vagy vegyes indexálás újbóli bevezetése, vagyis hogy a nyugdíjszámításnál ne csak az inflációt, hanem a béremelkedéseket is vegyék figyelembe, „az egyik kardinális probléma”, mert a bérektől „borzasztóan leszakadtak” a nyugdíjak, az alacsony nyugdíjjal rendelkezőknek pedig a mindennapi megélhetés sincs biztosítva.
A kormány jelenlegi, csak az inflációt követő nyugdíjemelési technikája „elhibázott technika” – erősítette meg.