A műsorban szó volt arról, hogy Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár arról beszélt egy konferencián, hogy vizsgálja a kormány az 1000 forintos időpontfoglalási díj bevezetését.
Harangozó Gábor a hírre reagálva elmondta, hogy valóban gond, ha valaki nem mondja le a kért időpontot, ha arra már nincsen szüksége. De ez legtöbbször azért fordul elő, mert olyan sokára kapnak a betegek időpontot, hogy kénytelenek gyorsabb megoldást találni, akár súlyos költségeket vállalva.Valójában az egészségügy igazi problémája, hogy hatalmas kapacitáshiánnyal küzd az ágazat elsősorban azért, mert a rendszer súlyosan alulfinanszírozott. A magyar kormány az európai átlag felét költi az államilag finanszírozott egészségügyi kiadásokra.
A kormány keveset költ az állami egészségügyre, és ily módon rengeteg embert tereltek át a fizetős magánegészségügybe. Az állami rendszer nem képes időben ellátni a betegeket. Akinek nincs pénze, annak szinte esélye sincs, hogy időben, érdemben megkapja azt az ellátást, amire szüksége van. Akinek pedig rengeteg pénze van, az hozzá tud férni a színvonalas ellátáshoz a magánegészségügyben. Ez nem csak igazságtalan, de valójában nemzetgazdaságilag is káros.
Az egészségüggyel kapcsolatosan arról a hírről is szó esett a műsorban, miszerint az egészségügyért felelős államtitkár az úgynevezett orvosbárókkal szemben is felvenné a versenyt. Takács Péter úgy fogalmazott, hogy „tűzzel-vassal fogja irtani” az orvosbárókat, akik a magánrendelőikbe küldik a betegeket. Az MSZP alelnöke a szerint valószínűleg szinte mindenki találkozhatott már ilyen esettel, éppen azért, mert a kórházak és az állami egészségügyi intézmények elégtelen finanszírozása mellet nem is tudnak több beteget ellátni.A kórházak így is folyamatosan adósságot halmoznak fel, ez az igazi probléma. Ezért sok esetben nincs is módjuk arra, hogy az állami ellátásban tudjanakgyors megoldást nyújtani. Míg a látszat az, hogy Magyarországon ingyenes állami egészségügyi ellátás van, valójában az állam az egészségügyi kiadásoknak csupán 72,5 százalékát állja, a többit a betegeknek maguknak kell megoldani. Ez egy nagyon álságos rendszer.
A műsor utolsó harmadában a határrendészeti költségekkel kapcsolatos kérdésekről volt szó, ugyanis Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón bejelentette, hogy Magyarország igényelni fogja a határrendészeti költségek megtérítését az Európai Uniótól, és kész pert is indítani a költségek megtérítése érdekében.
Harangozó Gábor úgy reagált, hogy a határőrizet egy nagyon fontos dolog, a kontrolálatlan bevándorlás nem járható út. A korábban tapasztalt áldatlan állapotokat valóban meg kellett oldani. A határvédelem egy európai feladat, így el kellene érni, hogy az unió érdemben finanszírozza az ezzel kapcsolatos magyar költségeket.
Ugyanakkor hazánknak nem azért kell büntetést fizetnie, mert őrzi a határt, hanem azért, mert közben embertelen fogvatartási körülmények vannak. Semmi nem indokolja, hogy ilyen körülmények között tartsanak fogva kiszolgáltatott szerencsétlen menekült családokat is. Az meg végkép érthetetlen, hogy inkább fizetünk hatalmas büntetést, mint, hogy ezen változtassunk.
A kormány álláspontja szerint 2 milliárd eurót költöttek határvédelemre, azonban tudható, hogy a határvédelemre hivatkozva számoltak el számos egyéb költséget is titkosítva. Itt is ordít a szokásos fideszes lenyúlás és ködösítés.