Néhány héttel ezelőtt a parlamentben Orbán Viktor miniszterelnök úgy reagált Komjáthi Imre kormánykritikus felszólalására, melyben az egyre súlyosbodó szegénységre hívta fel a figyelmet, valamint arra, hogy számos gazdasági mutató tekintetében már Románia is megelőzte Magyarországot, hogyha ezt így gondolja az MSZP elnöke, akkor menjen nyugodtan Romániába. Komjáthi Imre e kapcsán elmondta, ugyan nem a kormányfő miatt, de valóban tervben van egy romániai út, ugyanis az MSZP kifejezetten jó kapcsolatot ápol a szociáldemokratákkal keleti szomszédainknál.
Az MSZP elnöke azonban kiemelte, neki itthon van rengeteg feladata, parlamenti felszólalásának pedig az volt a lényege, hogy míg a magyar kormány dicshimnuszokat zeng eredményeiről, a valóság egészen mást mutat. Példaként említette a szocialista politikus Parádsasvárat, mely korábban az üveggyárakról és a parádi vízről is ismert volt, most a helyiekkel beszélgetve mégis az derült ki, az ott élők vállalkozásai folyamatosan tönkremennek és egyre nehezebbé válik a megélhetés. A kormányzati kommunikáció és a valóság tehát egészen mást mutat. Érthetetlen, hogy a miniszterelnök miként beszélhet a vidék fejlődéséről.
Komjáthi Imre a Klubrádió műsorában felajánlotta Orbán Viktornak, hogy körbejárja vele a magyar vidéket, hogy a kormányfő végre megértse, a Rogán-művek boszorkánykonyhájában legyártott elképzelt világ és a mindennapok valósága között mekkora különbség van.
Az MSZP elnöke a kormány hozzáállását a magyar emberekhez érzékeltetve azt is elmondta, a Dunaferr-ügy kapcsán a demonstrációk alkalmával egy államtitkár sem ment el Dunaújvárosba, hogy személyesen is meggyőződjön a helyzetről és találkozzon az munkavállalókkal. Erre azonban hatalmas szükség lett volna, hiszen az egykori acélipari óriás épp azért zárja be kapuit, mert a kormány olyan indiai kalandor befektető kezébe adta a vállalatot, akinek mit sem számított a gyár múltja és az ott dolgozó több ezer ember, csak az érdekelte, hogyan tudja kiszivattyúzni a profitot hazánkból.
Komjáthi Imre a dunaújvárosi helyzetnél maradva elmondta, rendkívül elkeserítő, hogy 2024 Magyarországán is „munkát, kenyeret” kell követelni a dolgozóknak. Szerinte a miniszterelnök is ellátogathatott volna a vasműhöz, hogy saját szemével lássa, mit okoznak a tévesen meghozott kormányzati döntések.
A Dunaferr témájánál maradva a szocialista politikus kifejtette, lehetett volna megoldást találni a helyzetre. Ennek első lépése az lett volna, hogy a kormány képviselői leüljenek az érintettekkel beszélni, hogy párbeszédet folytassanak a helyzetről. Az MSZP elnöke évek óta követi az eseményeket és konzekvensen kérte a kormánytól, üljenek tárgyalóasztalhoz a szakszervezetekkel, keressenek közösen megoldást. Nyáron levelet is küldött Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek és Nagy Márton nemzetgazdasági miniszternek. A tárcavezetőktől azt kérte, beszéljenek a szakszervezetekkel, garantálják a dolgozók bérének kifizetését és készüljenek fel arra, hogy ha a Dunaferrt be kellene zárni, akkor az Európai Globalizációs Alkalmazkodási Alapból hívjon le pénzt a kormány, amit közvetlen a munkavállalók kapnak meg és fordíthatnak különböző képzésekre, valamint saját vállalkozásuk beindítására is. Ebből a három kérésből csak néhány esetében és csak részben tett lépéseket a kormány. Leültek ugyan a szakszervezetekkel, azonban túl későn. Kifizették a dolgozókat az indiai multi helyett, ezt azonban az adófizetői forintok bánták. A támogatási alap esetén pedig egyelőre nem tudni, mit lépett a kormány.
Komjáthi Imre felhívta a figyelmet arra, ha az ő és pártja jelzését időben, évekkel ezelőtt megfogadta volna a kormány, akkor legalább lett volna arra esély, hogy felkészüljenek a dolgozók is a munkahelyük megszűnésére, esetleg átképezzék magukat. Egy esetleges kormányváltás esetén a szocialista politikus szerint az új kormánynak az a legfontosabb feladata, hogy legyen folyamatos párbeszéd az emberekkel.
A szocialista képviselő elmondta, pártjával elkezdték a felkészülést a 2026-os választásra, jelenleg is zajlik a 106 képviselőjelölt felkutatása, a legalkalmasabb jelöltek megtalálása. Amint megvannak a jelöltek, az ő felkészítésük következik. Azt, hogy az MSZP nem ül ölbe tett kézzel, jól példázza, hogy a januári időközi választásokon Tolna 2-es választókörzetében is indít jelöltet az MSZP Harangozó Gábor személyében. Fontos, hogy minden körzetben szociálisan érzékeny képviselete legyen az ellenzéknek, a szocialista párt célja pedig mindig is a kormányváltás volt, szerintük egy párbeszéden alapuló, szociálisan érzékeny társadalomra van szükség. A választásokig a párt a választópolgárokkal foglalkozik, és azon dolgozik, hogy erős támasz lehessen az MSZP. Fontos azonban, hogy a kormányváltás másnapján mi lesz, milyen kormányzásra lehet számítani, erről pedig előbb-utóbb le kell folytatnia a vitákat az ellenzéki pártoknak és politikusaiknak egymással.