A delegáció tagjai: Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke, Harangozó Gábor, az MSZP alelnöke, dr. Gurmai Zita országgyűlési képviselő, frakcióvezető-helyettes, az Európai Szocialisták Pártja Nőszervezetének elnöke, Szabó Vilmos volt külügyi államtitkár.
Az SPD kiállt a szociális állam és az általuk elért szociális vívmányok mellett. A pártkongresszus intenzív vita után kompromisszumot kötött az adósságfék körüli vitában. A küldöttek pénteken Berlinben egyhangúlag megszavazták a szövetségi és a tartományi kormányok hitelfelvételre vonatkozó, "merev korlátok" elutasítását. A döntést azzal indokolták, hogy ezek akadályozzák a beruházásokat, és rontják az állam cselekvőképességét. Megállapodtak továbbá egy "egyszeri válságadó" bevezetéséről a gazdagok számára.
Olaf Scholz szövetségi kancellár a kongresszus szombati ülésén tartott beszédében a Németország, Európa és a világ előtt álló legfontosabb kihívásokkal és az azokra adandó szociáldemokrata válaszokkal foglalkozott.
A német koalíciós kormány számára jelenleg legnagyobb kihívást jelentő költségvetési válság megoldását nehéz feladatnak nevezte, meggyőződése ugyanakkor, hogy megtalálják azt a megoldást, amely előre viszi Németországot. Arról biztosította a kongresszus küldötteit, hogy a jóléti állam leépítésére nem kerülhet sor.
Egyértelművé tette, hogy Németország továbbra is Ukrajna mellett fog állni, kiáll Izrael mellett, támogatva önvédelmi jogát a Hamásszal szembeni háborúban. Hangsúlyozta, hogy mindent megtesznek a tartós békét biztosító kétállami megoldás megvalósításáért is.
Hangsúlyosan szólt a jobboldali populista pártok felemelkedéséről és erősödéséről Németországban és számos más országban. Alapvető kérdésnek nevezte a demokratikus erők fellépését és valós perspektíva teremtését velük szemben.
Lars Klingbeil és Saskia Esken marad az SPD társelnöke. A szövetségi pártkongresszuson újabb két évre megválasztották őket társelnöknek.