A Medián kutatása szerint tégláról-téglára építi előnyét a Tisza Párt, szerintük 11 százalékkal vezet a Fidesz előtt Magyar Péter pártja. A felmérésből az is kiderült, hogy 5 hónap alatt jelentősen nőtt a kormányváltást akarók tábora. A Századvég kutatása szerint viszont a Fidesz vezet a Tiszával szemben. Molnár Zsolt szerint a tendenciákat érdemes figyelni, eszerint növekszik a kormányt leváltani szándékozók aránya, de óvatosnak kell lenni, mert számos választás előtt volt hasonló a helyzet, aztán a választás napján szembejött a keserű valóság. A választókra nem hat a közvélemény tematizálása, a választók vannak olyan bölcsek, hogy átlátnak a szitán, viszont hat a politikusokra, pártokra, és az újságírókra. Ha így nézzük, akkor viszont van hatása a közvéleménykutatásoknak.
Molnár Zsolt szerint nagyon jó értékmérő lett volna, ha a Tisza elindul Tolna 2-ben, az időközi választáson. Bár az egy fideszes körzet, de „ha a Tisza olyan erős, mint amilyennek a közvéleménykutatások mérik, akkor ez tükröződött volna a választási eredményben, ezért sajnálom, hogy nem indultak el.”
Ahogy az előtte szólók is elmondták, Molnár Zsolt is egyetértett azzal, hogy lesz osztogatás a kormány részéről a 2026-os választások előtt, amik átmenetileg hozhatnak javulást a választók életében, de mindig az a kérdés hol kell majd megfizetni ennek az árát. A nemzetközi helyzet most tényleg fokozódik, amikor magyar családok azt látják, hogy innen párszáz kilométerre továbbra is bombák robbannak, és a világ számos pontján konfliktusos helyzet van, ezt nem lehet kiirtani az emberek gondolataiból, ezért kell biztonságos alternatívát nyújtania az ellenzéknek, és versenyképesnek lennie a kormányzattal szemben.
A műsorban szóba került, hogy Magyarországon aránytalanul növekedtek a lakásárak Európában, és a kormány akár a nyugdíjtakarékot is lakás vásárlásra, vagy felújításra használtatná fel az emberekkel. Molnár Zsolt szerint a költségvetésből hiányzó forrást a kormány kipótolná azzal, hogy legalább átmenetileg lehessen játszani a magánnyugdíjtőkévé felhalmozódott összeggel. Érdemes azonban megnézni, hogy miért alakult ki lakhatási válság Magyarországon. „Nem általánosan van lakhatási válság, hanem főleg azokon a településeken, ahol munkalehetőség van. Az országnak vannak olyan részei, ahol olcsón lehet lakást venni, vagy albérletet találni, de ott meg munka nincsen. Azon kellene változtatnia a kormánynak, hogy az ország minden pontján lehessen annyit keresni, hogy tisztességesen meg lehessen élni. Óriási különbségek vannak az országban, négy-ötszörös is lehet a különbség egy XII. kerület vagy balatonfüredi és egy ózdi családi ház között.”
A forint gyengülése, a 415 forintos euró kapcsán Molnár Zsolt felidézte, hogy amikor a Fidesz még ellenzékben volt, akkor már a 300 forint alatti euró miatt is az akkori kormány lemondását követelték Orbán Viktorék. A valutaárfolyam miatt nem egy az egyben a kormány okolható, de a kormány rossz gazdaságpolitikája, a monetáris politika „függetlensége” súlyos stratégiai, gazdaságpolitikai hibák, amik befolyásolják az árfolyamot. A forint nem csak az euróval szemben, de a környező országok valutáihoz képest is romlik – hívta fel rá a figyelmet Molnár Zsolt.