A politikus emlékeztetett: írásbeli kérdésére Trócsányi László igazságügyi miniszter azt válaszolta, hogy a Quaestor-károsultak kártalanításáról szóló törvény végrehajtását nem hátráltatja az Alkotmánybíróság eljárása.
Szakács László jelezte: korábban több államtitkár is azt mondta, az Alkotmánybíróság döntéséig nem lehet a törvényt végrehajtani, ám Trócsányi László válaszában "lerántotta a leplet a kormány hazugságairól".
A képviselő felszólította a kormányt, hogy tegyen meg mindent a törvény végrehatása érdekében, és ha kell, a jövő héten - amikor egy másik törvény módosítása miatt úgyis ülésezik az Országgyűlés - módosítsák a jogszabályt, és "tegyék bele", hogy az állam készfizető kezességet vállal. Hozzátette: biztos benne, hogy a törvénymódosítási javaslatot ugyanolyan támogatottsággal fogadják el, mint a törvényt, hacsak időközben nem változott meg a Fidesz-frakció álláspontja.
A politikus firtatta a Magyar Nemzeti Bank felelősségét is a kialakult helyzetért.
A Quaestor Károsultak Csoportja nem sokkal a szocialista politikus sajtótájékoztatója előtt kezdett demonstrációt az Igazságügyi Minisztérium (IM) épülete előtt, a "Quaestor-törvény" betartását és teljes kárrendezést követeltek. A tüntetésen Szakács László is felszólalt, az erről készült videó mobiltelefonnal készült, a minőségért elnézésüket kérjük.
Petíciót adtak át a minisztériumban, amelyet Kaleta Gábor, az IM sajtófőnöke vett át. Követeléseik között szerepel a többi között a valódi kárrendezés 30 millió forintig és az, hogy a készfizető kezesség kerüljön be a törvénybe. Tiltakoztak a Quaestor Financial Hrurira "törvénytelen" végelszámolása ellen is, mert álláspontjuk szerint ha ez a cég megszűnik, nem lesz kit perelni a pénzek visszaszerzéséért.
A tüntetésen mintegy 50-60 ember vett részt, közülük többen olyan feliratú táblákat, zászlókat tartottak a magasba, mint "Hová tűnt 150 milliárd forint?", "Hol a lé, fiúk?" vagy "Ha Magyarországon akarsz kormányozni, tartasd be a törvényeket a bankokkal és a Quaestor Alappal is."