Arról a pályázatról van szó, amelynek következtében Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak cége 35 településen végezhette a közvilágítás felújítását, összesen 13 milliárd forint értékben.
Az Európai Unió csalás elleni hivatalának (OLAF) jelentését azonban nem hozták nyilvánosságra, míg Szolnokon ki nem derült, hogy valami nagyon nincs rendben. Az ügyben ugyanazon személy által írt különböző pályázatok, visszadátumozások, az utolsó pillanatban módosított pályázati feltételek és egy olyan „független”audit is előkerült, amelyet Tiborcz egyik cégének igazgatója végzett.
Bárány furcsállotta, hogy a Polt Péter vezette ügyészség miért nem tudta kideríteni, amit az OLAF igen – és ha már az OLAF igen, akkor az erről szóló jelentést miért nem hozták nyilvánosságra, és jelezte, hogy az MSZP bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt tesz feljelentést az ügyben.
A politikus rámutatott, hogy a történet nem egyedi eset: Szekszárdról és Zalaegerszegről is vannak információk, amelyek a szolnoki irányba mutatnak. Zalaegerszegen például szerdán a fideszes többségű képviselőtestület megszavazta az OLAF-jelentés nyilvánossá tételét, majd ráébredve a hibára, csütörtök reggel ezt egy rendkívüli ülés keretében visszavonták.
Úgy vélekedett, hogy amennyiben Magyarország jogállam lenne, akkor Szalay Ferenc szolnoki polgármestertől kezdve egészen Orbán Viktor mindenki lemondana egy ilyen ügy nyomán, és előrehozott választások következnének. Mint mondta, annak ellenére, hogy ez valószínűleg nem fog megtörténni, dominószerűen dőlnek majd le Orbán Viktor vejének fideszes védőbástyái a kiszivárgó OLAF-jelentések nyomában.
Bárány Balázs Szalay Ferencet azonnali lemondásra szólította fel, Lázár Jánost pedig arra, hogy ismerje be, hazudott a választóknak, amikor azt állította, hogy az egész ügyről a Wall Street Journalból szerzett tudomást, hiszen látnia kellett az OLAF jelentését. Az ügyészségen az ügy eltussolását kérte számon, és azonnali nyomozásra szólította fel a testületet.
Györfi Mihály a sajtótájékoztatón röviden ismertette a szolnoki helyzetet, két, összesen egymilliárd forint értékű pályázattal, és egy sokáig titkolt OLAF-jelentéssel, amellyel szemben, ha nem ért egyet, Szalay Ferenc polgármester 20 napon belül felszólalhatott volna. Nem tette, ez szerintünk felér egy beismerő vallomással – mondta a szolnoki képviselőjelölt.