A Párbeszéd társelnöke kifejtette: a választáson nemcsak azok támogatják a Fidesz-KDNP-t, akik rájuk szavaznak, hanem a távol maradók és azok is, akik olyan ellenzéki pártra szavaznak, amely egyelőre nem tudja, miként kell egyensúlyozni az ország és saját érdekei között.
Kiemelte, az MSZP-Párbeszéd szövetség továbbra is várja utóbbi pártok csatlakozását.
Egy olyan piros-zöld szövetség jött létre, amely - további csatlakozókkal is kiegészülve - a sokszínű magyar társadalom egységét képviseli - tette hozzá, majd megjegyezte, a két párt között sokkal jobb a kémia, mint ahogy korábban gondolták.
Karácsony Gergely szólt arról, hogy választási győzelmük esetén a szociális demokráciát célzó programot valósítanának meg, ebben legnagyobb ellenségüknek pedig a szegénységet, a nyomort és a korrupciót nevezte.
Az ellenzéki politikus egy rablóbandához hasonlította a kormányt, amely szerinte a társadalmi felemelkedés útjában áll, kitolná Magyorországot Európa térképéről, a politikát pedig a háború és a lopás szinonimájává tette.
Hangsúlyozta, a jelenlegi "áldemokrácia" helyett igazi, az igazságosságra épülő demokráciát szeretnének, amelyben az ember az első és a hatalom az utolsó.
Molnár Gyula, az MSZP elnöke úgy fogalmazott, az MSZP és a Párbeszéd összefogásával a tradíció és az innováció kötött szövetséget.
A szocialisták vezetője Karácsony Gergely miniszterelnök-jelöltségének megerősítését kérte a választmánytól, szerinte ugyanis így a legnépszerűbb ellenzéki politikus és a legszervezettebb ellenzéki párt tud majd együttműködni.
Elmondta, most állnak a legközelebb ahhoz, hogy legyőzzék a jelenlegi hatalmat, az emberek többsége ugyanis változást akar, ehhez azonban le kell győzni az apátiát és a félelmet.
Molnár Gyula arra kérte az MSZP minden szavazóját, hogy legalább két bizonytalant győzzön meg a szavazás fontosságáról. "Nincs nyaralás, nincs telek, nincs baráti rendezvény, választás van, el kell mennie mindenkinek" - fogalmazott.
Hiller István, az MSZP választmányának elnöke elfogadhatatlannak nevezte a román kormányfő magyar kisebbséget sértő megjegyzését, és követelte, hogy Mihai Tudose vonja vissza kijelentését, és kérjen bocsánatot.
A választmány vezetője emellett az MSZP támogatásáról biztosította a közigazgatásban dolgozók sztrájkfelhívását. A választmány tagjai kézfelemeléssel egyhangúlag támogatták Hiller István mindkét felvetését.