Az influenszerek által szervezett kiállás után újabb kérdések merültek fel. Ilyen például Kónya Endrének, és a bicskei igazgatónak az ügye, valamint a Fideszhez fűződő kapcsolata.
A mai napig tisztázatlan, hogy hol van a másodrendű vádlott, akit állítólag kimenekíthettek az országból, miközben egy nagyon komoly gazdasági vállalakozást indított. Nehezen képzelhető el, hogy egy gyermekvédelmi pedagógusból, hogyan lesz milliárdos vállalkozó ilyen rövid idő alatt. Felmerül a kérdés, hogy nem hallgatási pénzről lehet-e szó.
Márciusban a kormány benyújtotta a gyermekvédelmi törvényt, de a civil szervezetek álláspontját, a szakmai szervezetek véleményét lesöpörték az asztalról, ennél fogva ezt csak kirakattörvénynek lehet minősíteni. A kormány csak látszatintézkedéseket eszközölt, amelyek a valódi problémákra nem nyújtanak választ.
A napokban egy szolnoki kalandparkban táborozó kisfiút rúgott fel egy karateedző. Ezt az embert Novák Katalin, volt köztársasági elnök kitüntette. Felmerül a kérdés, hogy volt-e bármilyen önkontrollja egy ilyen embernek, aki harcművészetet tanít. Csak remélni lehet, hogy a kormánypárti politikusok nem szándékosan tüntetik ki ezeket az embereket, hanem csupán az emberismeretük hagy kívánni valót maga után.
Mindezen hírek fényében aggasztó azt olvasni, hogy a kormány az oktatási intézményekbe katonatiszteket akar vezényelni pedagógiai végzettség nélkül.
Ahogyan a szociális terület is egy szakma, úgy a pedagógia is egy komoly szakma, amelyet egyetemen oktatnak, így csak remélni lehet, hogy mindez nem fog megvalósulni.
Korózs Lajos, az MSZP alelnöke