A műsor elején arról a hírről volt szó, miszerint vasárnap az Amerikai Egyesült Államokba utazott az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij, annak érdekében, hogy az USA támogatását kérje a kijevi vezetés új tervéhez, amelyet az államfő „győzelmi tervnek” nevezett. Az ukrán államfő a javaslatcsomagját bemutatta a hivatalban lévő elnöknek, Joe Bidennek, továbbá mindkét elnökjelöltnek, Kamala Harris demokrata, valamint Donald Trump republikánus elnökjelölteknek is.
Molnár Zsolt a kérdéskörrel kapcsolatosan elmondta, hogy békére van szükség, a békéhez pedig fegyverszünetre, amely akkor tud létrejönni, ha nagyjából látszik, hogy mi lesz a béketerv tartalma. Ugyanakkor fontos szerepe van az időzítésnek is, hiszen javában zajlik az elnökválasztási kampány, az ukrán államfő látogatása ennek fényében egyfajta nyomásgyakorlásként is értelmezhető – érvelt az MSZP országgyűlési képviselője.
Nagyon sok pénzbe és emberéletbe kerül a háború, amelynek egyelőre nem látszik, hogy a fronton milyen formában lehetne ésszerűen vége. Az ukrán hősiesség nem volt hiábavaló, hiszen máskülönben ma már egy orosz bábállam lenne csupán Ukrajna – ezt sikerült megakadályozni. Ugyanakkor be kell látni, hogy Oroszországot katonai értelemben nem lehet legyőzni, hiszen ez a történelem során nem sikerült sem Napóleonnak, sem a Harmadik Birodalomnak, továbbá a nyugati világnak katonai értelemben nem sikerült még a kétpólusú világrendszer, azaz a hidegháború idején sem legyőzni az oroszokat, csupán gazdasági értelemben – emlékeztetett Molnár Zsolt.
A fegyverszünet jó dolog, ugyanakkor ezzel a kérdéskör nincs elrendezve, hiszen azt is meg kell vitatni, hogy a békének milyen feltételei vannak. Hazánk például a történelem legigazságtalanabb béketervét, a trianoni békediktátumot volt kénytelen elszenvedni. Ennek értelmében fontos tisztázni, hogy a békének olyannak kell lennie, amelyben egyik fél sem érezheti igazán győztesnek magát, de mégis mindkét fél számára elfogadható.
A műsorban szó volt arról is, hogy a Politico főszerkesztője az objektív hírszolgáltatást hiányolja az orosz-ukrán konfliktus kapcsán, hiszen véleménye szerint a nyugati médiafősodor kritika nélkül közli a kijevi hatóságok, illetve például az elnök bejelentéseit is. Molnár Zsolt a kérdéskörrel kapcsolatosan elmondta, hogy amióta sajtó van, azóta mindig voltak olyan helyzetek, amelyek felülírták a média objektivitását. Minekután az oroszok kezdték a katonai konfliktust, ezáltal a nyugati média elfogult az ukrán álláspont mellett.