Az MSZP helyi alelnöke, Selyem József pénteki dunaújvárosi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy kezdeményezik rendkívüli közgyűlés összehívását is, hogy a közgyűlés részletes tájékoztatást kapjon a tulajdonosoktól és az érdekvédő szervezetektől a következő hónapok várható eseményeiről.
Hangsúlyozta, hogy a rendszerváltás óta a város a foglalkoztatás területén "egy lábon áll". Az előző városvezetések és kormányok tudatos együttműködése révén ebben előremozdulás történt, így települt Dunaújvárosba a Hankook vagy a Hamburger Hungária - tette hozzá.
Selyem József úgy értékelte, a politikának ilyen helyzetekben mindig van lehetősége a beavatkozásra: ehhez a jelenlegi városvezetésnek fenn kellett volna tartani a korrekt munkakapcsolatot a cégvezetéssel, állami segítséggel beruházásokat kellett volna hozni a városba és a déli ipari park kiépítésével lehetőséget biztosítani új munkaadók letelepedésére.
Ebből a fideszes városvezetés semmit sem valósított meg, egyetlen új munkahely nem létesült amióta többségben vannak a közgyűlésben, vagyis a Fidesz Dunaferr-ügyben cserbenhagyta a várost és a családokat - fogalmazott.
Magyar András az MSZP választókerületi felelőse közölte: 1500 ember tragédiájáról van szó, akik csak ehhez a munkához értenek, és nem szeretnének segélyesek lenni vagy közmunkaprogramban részt venni”. A probléma túlmutat Dunaújvároson, mert a környező településeken élőket is érintik az elbocsátások - mondta, politikai és civil összefogást sürgetve a nehéz helyzetből való kilábalásra.
Mezei Zsolt, a Demokratikus Koalíció választókerületi elnöke emlékeztetett rá, két hónapja Dorkota Lajos (Fidesz) parlamenti képviselő azt nyilatkozta, hogy megmentették a munkahelyeket Dunaújvárosban. A DK politikusa kérdéseket tett fel a kormánypárti ígéreteket, a városvezetés B-tervét, valamint a koreai és kínai befektetőket hiányolva.
Selyem József a privatizációval kapcsolatos újságírói kérdésre válaszolva elmondta, akkoriban komoly krízisben volt a vasmű és komoly adóssággal rendelkezett. Két út volt: bezárás vagy privatizáció. Utóbbi mellett döntöttek, ami akkor jó megoldásnak tűnt, hiszen például az új tulajdonosoktól hosszú távú garanciákat kértek a továbbfoglalkoztatásra, ami megvalósult.
Háromoldalú egyeztetéseket követel az MSZP az elbocsátások miatt
A Magyar Szocialista Párt dunaújvárosi szervezete háromoldalú egyeztetéseket követel a kormány, az önkormányzat és a tulajdonosok részvételével az ISD Dunaferr Zrt.-nél bejelentett 1500 fős elbocsátás miatt.