Az MSZP az Európai Bizottsághoz fordul az E.ON-ügyben
Mesterházy Attila, az MSZP frakcióvezetője bejelentette: pártja az Európai Bizottsághoz fordul az E.ON gázüzletágának állami megvételével kapcsolatban, mert tiltott állami támogatásként értékelik azt. Céljuk az adófizetők pénzének visszaszerzése - mondta.
Az ellenzéki pártvezető szerint annak ellenére fizetett 280 milliárd forintot az állam, hogy a gázüzletág értéke mindössze 110 milliárdot tett ki. Bírálta, hogy további 60 milliárdot fordítottak a tározókra.
Sérelmezte, hogy bár a kabinet gyakran bírálja a multinacionális vállalatokat, az E.ON-t mégis extra profittal jutalmazza. Szólt a társadalmi egyenlőtlenségek növekedéséről is.
Bárándy Gergely: Az egyes büntetőjogi törvények módosításáról
Kaotikus a helyzet a pénztárgépek online bekötésénél
Józsa István azt kérdezte, miért nem tesznek semmit a kereskedőknél, vendéglátósoknál az online pénztárgépek üzemeltetési költségeinek csökkentésére. Szerinte kaotikus helyzetet idéztek elő az adóhatósághoz való online bekötéssel, a kormány kapkodó ás átgondolatlan módon hárítaná át a 100-150 ezer forintos terhet. Tarthatatlan a bevezetési határidő és kiderült, hogy olyan cég kapott milliárdos kormányzati támogatást, amelynek nincs engedélye megfelelő gépet forgalmazni - mondta. Szerinte azt is kiderült, hogy negyedével lehetne a kereskedők költségeit csökkenteni, de ezt nem tartották fontosnak.
Az MSZP a szociális ágazatban dolgozók béremelésére kérdezett rá
Pál Béla a szociális területen dolgozók bérfejlesztésére kérdezett rá. Mint mondta, keddre, a szociális munka világnapjára békés demonstrációt hirdettek az ágazatban foglalkoztatottak, erkölcsi és anyagi elismerésüket kérve.
Beszámolt arról, hogy a 145 ezer embernek munkát adó területen dolgozók a statisztikák szerint nettó 78 ezer forintot keresnek, és hat éve nem részesültek bérfejlesztésben.
Tanyafejlesztési program, sertéshús áfájának csökkentése
Gőgös Zoltán azzal kezdte felszólalását, hogy a múlt héten nagyjából egy időben látott napvilágot a két hír: a tanyafejlesztési program legnagyobb nyertese az V. kerület volt, miközben csak az élő és a fél disznók húsára terjed ki az áfacsökkentés.
A képviselő azzal folytatta, hogy a tanyafejlesztési program jól indult, de a kormány hagyta, hogy elromoljon. Az áfaügyben pedig legalább azt az intézkedést ellentételezni kellett volna, amelyik a vágóhidak likviditási problémáit átterelte a sertéstartókra - közölte.
Megkárosították Herman Ottó síremlékét
Varga László azt mondta, hogy Miskolc negatív hírek kapcsán került be a médiába, mert egy kormánypárti önkormányzati képviselő helyrehozhatatlanul megkárosította Herman Ottó és mellette nyugvó tanítványa, Vásárhelyi István síremlékeit. A politikus hozzátette: a múlt héten elbontották azt a "tucatárú" síremléket, amelyet az önkormányzati képviselő az adófizetők pénzéből emeltetett.
Tukacs István: A takarékszövetkezetek lenyúlásáról III.
Tukacs István a takarékszövetkezetek államosításával kapcsolatban kérdezett. Emlékezetett rá, hogy a takarékszövetkezeteket integráló szervezet tulajdont fog szerezni a veszteséges Magyar Postában, egyes források szerint 130 milliárd forint értékben. Feltette a kérdést: miért van 2-3 száz milliárd forintja a kormánynak erre az üzletre, mi a logikája és hol a vége ennek a folyamatnak?
Pál Tibor: Akik a rezsicsökkentésből kimaradnak
Pál Tibor arról beszélt, hogy a rezsicsökkentés átverés, és sok ezren vannak, akiket nem ér el. Számukra a közműszolgáltatást köztes szolgáltatók végzik. Konkrét példaként a ferencvárosi MÁV-lakótelepeken élőket hozta, ahol a vízrendszer a MÁV kezében van, és végeredményben 50 százalékkal kerül többe a víz és csatornaszolgáltatás. Azt kérdezte: van-e ismeretük arról, hány lakás áll szolgáltatási jogviszonyban köztes szolgáltatókkal?
Gúr Nándor: A gazdaság képtelen új munkahelyeket teremteni