A műsor elején szó volt arról, hogy az 1956-os események apropóján Magyar Péter „kisajátítja” a lyukas zászlót, amely egy nemzeti szimbólum, és ezt a pártja, a Tisza Párt logójává, jelképévé teszi.
Veres Gábor elmondta, hogy távol áll tőle a nemzeti jelképek politikai célra történő felhasználása. Emlékeztetett, hogy annak idején Orbán Viktor és a Fidesz a kokárdát próbálta meg kisajátítani, Magyar Péter jelenlegi lépése pedig ehhez hasonlatos. Az MSZP médiapolitikusa szerint a tiszások találhattak volna saját, egyedi jelképet is, hiszen egy nemzeti szimbólumot kisajátítani nem szerencsés.
Orbán Viktor ünnepi beszédével kapcsolatosan Veres Gábor emlékeztetett, hogy habár a magyar kormányfő most az Európai Néppártot állítja be ellenségként, korábban a saját közössége is a pártcsalád része volt. Mikor a Fidesz részese volt ennek a szövetségnek, akkor a magyar miniszterelnök nem sérelmezte, hogy különböző országok belügyeibe beleszólnak.
Brüsszel nem a hazánkat támadja, hanem a gazdasági értelemben vett rossz kormányzást, valamint a jogállamisági kérdéseket kéri számon a kormányon. Veres Gábor elmondta, hogy Magyarországgal és Lengyelországgal szemben azért indultak el a jogállamisági eljárások, mivel nem teljesítették azokat a feltételeket, amelyeket a csatlakozáskor vállaltak.
A műsorban szó volt arról is, hogy a 21 Kutatóközpont a Tisza Párt előnyét mutatta ki a Fidesszel szemben a felmérésük szerint. Az intézet mérése alapján a Tisza 42, a Fidesz 40 százalékon áll a választásukat biztosra ígérő, pártot választani tudó szavazók között.
Az MSZP médiapolitikusa elmondta, hogy a közvélemény-kutatások az utolsó időszakban sokat tévedtek, ennek ellenére simán elképzelhető, hogy a Tisza Párt sokat erősödött az EP-választás óta. Ugyanakkor be kell látni, hogy a Nézőpont mérése ennek az ellenkezőjét mutatja, és nem elképzelhetetlen, hogy a pszichológiai hatás miatt is fontos lehet, hogy egy politikai erő támogatottságát magasabbra mérjék, hiszen egy tényleges erőközponthoz szívesebben csatlakoznak a szavazók.