„Mi az oka annak, hogy a gyermekjogi képviselők egyharmadát kirúgták tavaly nyáron?” – tette fel a kérdést az MSZP országgyűlési képviselője a kormány illetékeseinek felszólalása elején.
Komjáthi Imre emlékeztetett, a gyermekjogi képviselők egyik legfontosabb feladata az lenne, hogy bizalmi viszonyt építsenek ki a gyerekekkel, hogy ha a gyermekek bajban vannak, akkor tudják, hogy kihez kell fordulni és legyen is hozzá bátorságuk.
Az MSZP továbbra is várja a választ arra a kérdésre, hogy mi az oka annak, hogy 23 főről 18 főre csökkentették a gyermekjogi képviselők számát. „Igaz-e az, hogy az elbocsájtottak felszabaduló bérköltségéből fedezték az ottmaradók 10 százalékos béremelését?” – tette fel a kérdést az MSZP országgyűlési képviselője.
Itt az ideje, hogy a kormány válaszokat adjon, hiszen a jelzőrendszer megerősítése érdekében vissza kellene venni ezeket az embereket, vagy új szakemberekkel kellene erősíteni a rendszert, mindezt költségvetési források biztosításával.
Komjáthi Imre egy későbbi felszólalásában kifejtette, hogy véleménye szerint a Belügyminisztérium költségvetési megszorítások okán bocsájtotta el a gyermekjogi képviselők egyharmadát, amellyel „rendszer-abúzust” idézett elő.
Az üléstermében jelenlévő illetékes államtitkárt arra kérte az MSZP társelnöke, hogy ennek a vélekedésnek a megvizsgálását kezdeményezze a Belügyminisztériumnál, folytassák le ezt a vizsgálatot és utána számoljanak be arról, hogy mi volt az oka annak, hogy elbocsátották a gyermekjogi képviselők egyharmadát.
Komjáthi Imre emlékeztetett, hogy korábban több írásbeli választ igénylő kérdést, valamint interpellációt nyújtott be, a kormány azonban érdemi választ nem adott. Itt az ideje, hogy tisztázzák a kérdést!