Kérdésre, hogy hogyan értékeli saját illetve pártja teljesítményét az előválasztás első fordulója után, Kunhalmi elmondta, boldog, hogy a XVIII. Kerületben közel 70 százalékkal nyert egyéniben. „Ez egy nagyon erős visszajelzés számomra a kerületi lakosoktól, hogy mindazt, amit a kerületben elvégzek munkát, mindazt, amit az országos politikában végzek évek óta, azt díjazzák, és azt, hogy ’18-ban sikerült legyőznöm a Fideszt. Most újra együtt megyünk”.
Aláhúzta, most az egyéni jelölteknek az a legfontosabb, hogy egységet teremtsenek, hidakat építsenek és kerüljék a megosztást és a megosztó politikusokat.
Az, hogy Karácsony Gergely és mögötte Márki-Zay Péter és a többi szövetséges visszalépési megállapodást köt, egy teljesen természetes, demokratikus és nemes értékrendbeli versengés része, helytelen tehát azzal érvelni, hogy a világon mindenfelé jól működő és nálunk is a rendszerváltás után bevezetett szövetségi politikai vállalkozás ne lenne működőképes – értékelte az első forduló után belengetett visszalépési terveket.
Reagálva a Karácsony Gergelyt ért DK-s bírálatokra, az MSZP társelnöke megjegyezte, „Amikor, mondjuk, Czeglédy úr azt mondja, hogy alkalmatlan Karácsony Gergely – szerintem ez már a Fidesznek se jött be. 2019-ben végig alkalmatlansággal vádolta a Fidesz és mégis megnyerte főpolgármester úr a fővárost. (…) Én nem tartom jónak az egymás lejáratását, az szétfeszíti az egységet. (…) Gyurcsány Ferenc is 2010-ben volt miniszterelnök és az MSZP elnöke és Dobrev Klára is 2010 előtt vállalt anno államigazgatási pozíciót, tehát ez egy rossz irány (…) és nem a jövőt szolgálja” – szögezte le.
Kiemelte, a közös program alapján is világos, hogy mit várnak az emberek és mik ma a közös célkitűzések, amelyeket az összefogás által alkotott új berendezkedés meg fog valósítani. „A 2010 előtti világhoz nem lehet visszamenni, már csak azért sem, mert megváltozott a világ és más dolgokra kell majd reagálni egy jövőbeli miniszterelnöknek” – hívta fel a figyelmet a leendő egységkormány kihívásaira, melyek közül az egyik legfontosabb – emelte ki az Idősek Világnapján – a fideszes kormány alatt elértéktelenedett, leszakadt nyugdíjak rendbetétele.
„Azzal lettünk volna elégedettek, ha az elmúlt több mint tíz évben nem rövidítették volna meg a nyugdíjasokat. Azt kell látni, hogy a legnagyobb vesztesei a „nemzeti együttműködés” rendszerének a nyugdíjasok, még akkor is, ha most 80 ezret, 90 ezret, hol 30 ezret, kis prémiumokat adnak nekik, ami nem épül be a nyugdíjba. Ez az egyik legnagyobb probléma: hányszor 80 ezret vettek el tőlük az elmúlt 10 évben azzal például, hogy megváltoztatták a nyugdíjszámítás módszerét, ami 2010 előtt volt. Minden nyugdíjas tudja, hogy mi az a svájci indexálás”!
A szocialista politikus hozzátette, még a nyugdíjprémiumot is a 2010 előtti, baloldali kormányok vezették be és az is kérdés, hogy Orbán a 13. havi nyugdíj visszavezetését miért nem adta oda az elmúlt 10 évben. „Látszik, hogy most fél attól, hogy el fogja veszíteni a választást” – hívta fel a figyelmet. Nem tudja szétbombázni az ellenzéket; az „oszd meg és uralkodj” politikáját végre felszámolta az ellenzék” – jelentette be.
„Valódi nyugdíjemelésre van szükség: ez egy nagyon nehéz dolog, és ezzel nyilván van dolgunk. Azzal sose tudsz versenyezni, ha egy kormány [a választás előtt] ráönt az emberekre egy csomó pénzt, azt tudod mondani, hogy a 13. havi nyugdíjat az új kormány tartani fogja, 100.000 forintnál nem lehet senkinek kevesebb a nyugdíja, a 28.500 forintos minimál nyugdíjat minimum háromszorozni kellene, és a svájci indexálást, ami mindenkinek megemeli a nyugdíját, azt vissza fogjuk hozni” – ígérte.
Végezetül leszögezte, a nyugdíjas társadalom ügye nemcsak a nyugdíjasoké, hanem össztársadalmi ügy, ami mindenkinek a problémája. „A Fidesz az elmúlt tíz évben, akikkel kibabrált az egészségügyön és az oktatáson túl, az a nyugdíjas társadalom volt”.