Bangóné Borbély Ildikó az Emberi Erőforrások Minisztériumának Akadémia utcai székhelye előtt tartott sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, Polt Péter legfőbb ügyész is elismerte, hogy négy ügyben folyik nyomozás a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kórházat érintően.
Hozzátette: a hatóságok már tavaly ősszel megkapták a szülészeti osztály dolgozóinak levelét, amelyben bűncselekmény gyanúját felvető esetekről írtak.
"Kásler bizalmasai" - dacára annak, hogy nyomozás folyik - továbbra is meghatározóak a kórházban - hangoztatta.
Az ellenzéki képviselő kiemelte annak a 23 éves roma nőnek az esetét, akinek orvosi indokok nélkül távolították el a petevezetékeit.
Bangóné Borbély Ildikó elmondta, kedden személyesen is találkozott a most 26 éves nővel, aki a rendőröktől tudta meg, hogy a Borsod megyei kórház egyik meghatározó orvosának parancsára nem lehet gyereke. A politikus szerint az ügy nem halad, holott a bizonyítékok, a szövettani eredmények a hatóságok rendelkezésére állnak, a megcsonkított nőtől mégis azt várják, hogy újra feküdjön műtőasztalra, hogy igazát bizonyítsa.
Az MSZP-s képviselő kitért arra is, hogy a napokban a vezetői terror miatt eltávolítottak az intézményből egy közmegbecsülésnek örvendő szülész-nőgyógyászt.
Bangóné Borbély Ildikó kifogásolta azt is, hogy "Kásler kegyeltje", a kórház főigazgatója a saját és ügyvéd barátjának, a gyógyszerészeti intézeti kollégájának a zsebét is jól megtömi a rábízott kórházi pénzekkel.
Hozzátette: a főigazgató a saját cégét bízta meg az onkológia vezetésével, és közben a hivatalos papírok szerint három évig nem is volt engedélye arra, hogy önállóan praktizáljon.
A szocialista politikus jelezte, a Magyar Orvosi Kamarához, Pintér Sándor belügyminiszterhez, Polt Péter legfőbb ügyészhez és Kásler Miklóshoz is írásbeli kérdéssel fordul a Borsod megyei kórház ügyeit illetően.
Volt kérdés arról az MSZP-s jótékony célú szolidaritási alapról, amelybe a párt országgyűlési képviselői fizetik be a megemelt fizetésük tíz százalékát. Bangóné Borbély Ildikó kérdésre közölte, ő is tagja annak a háromtagú testületnek, amely az alap felhasználásáról dönt. Ő maga 260 ezer forintot fizet be az alapba havonta - tette hozzá.
Elmondta, adózott jövedelméből fordít erre a célra, majd azt firtatta, hogy a köztelevízió tudósítója, aki ebben az ügyben kérdezett, mennyit szokott jövedelméből jótékony célra fordítani, hiszen fizetését közpénzből kapja.