A nemzeti konzultációs ívekben valójában nem is kérdések, hanem valótlan állítások vannak felsorolva. Már arra sem vették a fáradtságot, hogy irányított kérdéseket tegyenek fel. Ha nem az emberek életéről lenne szó, akkor még viccnek is lehetne minősíteni.
A fiatalok kezdeményezéséhez csatlakozva lehet leginkább kifejezni, hogy elfogadhatatlan ez a kormányzati gyakorlat, a diákmozgalom célja, hogy az összegyűjtött kérdőívekkel tiltakozzanak az álkonzultáció ellen és kiálljanak az oktatás mellett.
A jelenlegi feszült nemzetközi és súlyos háborús helyzettel kapcsolatosan elmondható, hogy hosszútávon csak akkor lesz béke Európában, ha visszaáll a szabályokon alapuló rend, ha a közösség újra megerősödik, és ha önálló védelmi potenciállal fog rendelkezni, valamint ha az unió az Egyesült Államok segítsége nélkül is meg fogja tudni védeni magát. Szomorú, hogy biztonság, béke, és szuverenitás kérdésében a kormány éppen az ellenkezőjét csinálja annak, amit kellene – mondta Harangozó Gábor.
A műsorban szó volt az egészségügy helyzetéről is. „Az állami egészségügyhöz való hozzáférés egyre nehezebbé válik” – fogalmazott az MSZP alelnöke. A betegek egyre hosszabb várólistákkal szembesülnek, másrészt azt láthatják, kormány közeli üzletemberek nagyon komoly, prosperáló egészségügyi vállalkozásokba kezdtek. Ebből azonban az következik, hogy csak azok engedhetik meg maguknak a magas ellátási szint igénybevételét, akik jómódban élnek. A skandináv, jóléti országokban a magas életszínvonal nem csak annak köszönhető, hogy magasak a bérek, hanem annak is, hogy ehhez magas minőségű állami közszolgáltatások társulnak – mondta Harangozó Gábor.
A napelemekkel kapcsolatosan az MSZP alelnöke elmondta, hogy az állam magánberuházók számára nyújt támogatást, hogy napelemparkokat telepítsenek, miközben a hátrányos helyzetű településeknek is lehetne egyfajta „energiaközösségként” támogatást adni, hogy hasonló beruházással biztosítani tudják a saját energiaigényüket.
A műsorban szó volt a nyugdíjrendszerről is. Harangozó Gábor elmondta, hogy valóban nagy a baj a magyar nyugdíjrendszerrel. A legfőbb probléma, hogy rendkívül igazságtalan, hiszen sok nyugdíjas csak a mindenkori létminimum összegének a töredékét kapja. Ezeket a nyugdíjakat mielőbb fel kell zárkóztatni.