Ennek apropóján érdemes megvizsgálni, hogy kik azok, akik igazán jól jártak a kormány családpolitikai rendszerének köszönhetően. Kutatások igazolják, hogy a kormány által létrehozott támogatási formákat jóval nagyobb arányban tudják olyanok igénybe venni, akik eleve jómódban élnek. Az említett állami támogatások olyan feltételekhez vannak kötve, amelyeknek a kevésbé tehetősek nehezen tudnak megfelelni.
Immáron 4500 milliárd forint ment el a kormány családpolitikai programjára, de a kívánt eredmények elmaradtak, miközben statisztikai értelemben tágult az olló, és mélyült a szakadék a társadalomban, hiszen a gazdag családosok még gazdagabbak lettek, a szerényebb anyagi helyzetben lévő családok pedig kiszorulnak ezekből a támogatási formákból.
A kormány nem szociálpolitikai intézkedésként, hanem egyfajta népesedéspolitikai eszközként tekint az általa bevezetett támogatási formákra, ugyanakkor látható, hogy nemcsak a szakadékokat enyhítő állami újraelosztás nem valósul meg, hanem még a kívánt demográfiai célokat sem sikerült a kormánynak elérnie.
Az MSZP szerint olyan családpolitikai intézkedésekre van szükség, amely enyhíti a társadalmi különbségeket, amely pusztán vagyoni alapon nem rekeszti ki a tisztességesen boldogulni vágyó családokat.
Korózs Lajos, az MSZP alelnöke