Bachelet bemutatta a 2010-ben felállított szervezet fő prioritásait. Elsőként a női szempontok előtérbe helyezéséről, a nők szerepvállalásának elősegítéséről beszélt. A kérdés aktualitását mi sem bizonyítja jobban, mint azoknak a fiatal egyiptomi nőknek a helyzete, akik a tüntetések során számos megaláztatáson mentek keresztül, mégis fő mozgatórugói voltak a demokratikus változásoknak, és akik ennek ellenére úgy tűnik, hogy mégsem kapnak helyet az újonnan alakuló egyiptomi döntéshozatalban.
Ezután a nőket érő erőszak elleni küzdelem fontosságáról beszélt, majd következő prioritásként a nők részvételének növelését említette a konfliktuskezelésben és a békefolyamatokban. Elfogadhatatlan, hogy a nők a legnagyobb elszenvedői a háborús időszaknak, őket éri a legtöbb erőszak ilyen helyzetekben is, és mégsem kapnak helyet a béketárgyalásokon.
Negyedik kiemelt területként a nők a gazdasági szerepvállalásának elősegítését nevezte meg. A UN Women ötödik, és egyben utolsó prioritásaként a női szempontok horizontális, minden szakpolitikára és a költségvetésre is kiterjedő érvényesítését említette, mind nemzeti, mind helyi szinten.
Az ülés után Gurmai Zita elmondta: örömmel látja, hogy a UN Women is kiemelt figyelmet fordít a nők gazdasági függetlenségére, és hangsúlyozta, hogy idetartozik a női nyugdíjak kérdése is. Leszögezte, hogy a célkitűzések megvalósulásához nem csak a nők, de a férfiak gondolkodásmódját is pozitívan kell befolyásolni annak érdekében, hogy mindenkinek világos legyen: a nők képességeinek kiaknázása nélkül nem beszélhetünk progresszív társadalomról.