A héten nagy port kavart a hír, miszerint Orbán Viktor telefonbeszélgetést folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, a magyar kormányfő állítólag az ünnepekre tűzszünetet javasolt, melyet Putyin ugyan nem utasított el, de nem is támogatott, Zelenszkij pedig elutasított. Molnár Zsolt szerint szép hagyomány volt korábban, mikor még a világégés idején is felhagytak a harcokkal a katonák karácsony idején. Kiemelte, fontos volna először is meghatározni, pontosan mit értünk tűzszünet alatt. A fegyvernyugvás szólhat az ünnepnek, a béketárgyalások következménye lehet, vagy diktátum-szerűen is történhet. A szocialista képviselő szerint fontos feltenni a kérdést, mi következik a tűzszünet után, egy kompromisszumos béketerv mindkét fél számára kielégítő volna és hosszútávon, tartósan jelenthetne megoldást. Ha a fegyvernyugvás csak pár napig tart és azt követően folytatódik a háború, akkor ennek valódi tartalma és hatása nem lesz.
Molnár Zsolt szerint lehet, hogy a béke esélye Donald Trump beiktatásával nő, azonban nagyon nehéz elképzelni, hogy pár héten belül kizárólag a régi-új elnök porondra lépése miatt megoldódna a helyzet.
Az MSZP képviselője a béketárgyalások kapcsán arra hívta fel a figyelmet, a megegyezés nem pár nap alatt fog létrejönni, a sikeres megállapodáshoz szükség van egy, a tárgyalásokat megelőző, alapos előkészítésre. Hozzátette, szerinte Oroszország Donbasszról és Krímről nem fog lemondani, Ukrajna pedig az önálló államiságát nem lesz hajlandó feladni. Ezek szerinte sarokpontnak tekinthetők és ezek között kell keresni majd a kompromisszumokat. Ez pedig mindkét félnek fájdalmas lesz, hiszen mindkét nemzetnek komoly veszteségeket kell majd elszenvednie. Molnár Zsolt elmondta, a fegyvernyugvás csak ezen pólusok között valósulhat meg, ha ezeket a kereteket nem tudják tartani a felek, akkor valószínűleg folytatódni fognak a harcok.
A szocialista politikus emléketetett, az oroszokat a birodalmi gondolkodás jellemzi és eszerint fognak a továbbiakban is harcolni. Ettől függetlenül, azt nem lehet kétségbe vonni, hogy Oroszország az agresszor, ők indították a háborút Ukrajna ellen.
Arról, hogy Orbán Viktornak milyen szerepe volt abban, hogy most tűzszünetről lehet beszélni, Molnár Zsolt elmondta, inkább protokollárisnak nevezhető a kormányfő szerepvállalása, érdemi közbenjárásról kevéssé lehet beszélni.
A nemzetközi vizekről hazánk belügyeire evezve, az elmúlt napok egyik legnagyobb port kavaró ügyével folytatódott a műsor, Till Tamás gyilkosságának ügyével. Molnár Zsolt jogászként elmondta, méltatlan helyzet, hogy egy fiatalkorút különös kegyetlenséggel meggyilkoló ember elévülés miatt kisétálhat 40 évvel a történtek után a rendőrségről. Az emberek igazságérzete azt mondja, nem lehet elévülésről beszélni ilyen esetben, jogvita is fennáll a kérdésben, a történtek legfőbb tanulsága pedig az, hogy mihamarabb el kell kapni a tettest. Szerinte a jogrendszer szégyene, ha a jelenlegi helyzetet nem tudják megoldani és az elévülés kérdését aktualizálni.
Molnár Zsolt leszögezte, a történtekből aktuálpolitikai ügyet nem szabad csinálni. Meg kell várni, míg letisztul az ügy, azt követően kell áttekinteni és megfontoltan meghozni a szükséges változtatásokat. Utóbbiakat pedig nem ehhez az egyedi esethez, hanem az általános problémához igazítva kell megtenni.
Molnár Zsolt szerint a politikusoknak ebben az ügyben azt érezni kell, nem szabad ebből hasznot, előnyt kovácsolni. Sokkal fontosabb önmérsékletet gyakorolni és észrevenni, nem feltétlen egyből törvényt kell módosítani, jelen esetben is azt kellene kiemelni, hogy a tettesek minden esetben a lehető leghamarabb rács mögé kerüljenek.