Ismét módosítja a választási törvényt a Fidesz, a fővárosi választókörzeteket radikális átalakítások érintik. Molnár Zsolt szerint a Budapestet és Pest megyét érintő módosítások érthetők, azonban az eljárás menete közel sem elegáns. A javaslat ugyanis megint éjszaka került benyújtásra, a fővárosi választókerületek átrajzolásának módjában pedig leginkább a zűrzavarokozási szándék lelhető fel. A körzetek újraosztása ráadásul meglehetősen amorf képet fest. A szocialista politikus szerint a kormánypártoknak illett volna egyeztetni az ellenzékkel és a szakértőkkel is a javaslat benyújtása előtt, hiába érthető a módosítás indoklása, annak módja nem volt elegáns. Az átalakítások pedig így sem oldanak meg minden anomáliát, továbbá ezzel olyan választókerületek jönnek létre, melyek egyébként semmilyen módon nem kapcsolódnak egymáshoz.
A választások témájánál maradva szóba került az is, hogy a jövőben a szavazások alkalmával nem lesz kötelező borítékot biztosítani a szavazólapok urnába helyezéséhez. Elsősorban Molnár Zsolt ezen eset kapcsán is azt emelte ki, hogy elegánsabb megoldás lett volna, ha ezt a lehetőséget legalább opcióként meghagyják, a gyakorlatban azonban ez a módosítás sok mindenen nem változtat, hiszen aki szeretné, annyiszor összehajthatja a szavazólapot, ahányszor gondolja. Így a voksok titkossága nem fog megszűnni a jövőben sem.
A napokban bejelentett újdonságok sorát azzal a hírrel folytatták, miszerint egy benyújtott törvényjavaslat értelmében börtön is járhatna az agresszív kommentelésért. Molnár Zsolt szerint helyes, ha a büntetőjog utoléri azokat, akik uszító, a másik meggyilkolására irányuló kommentárokat írnak a közösségi médiában. Felhívta a figyelmet azonban arra, kérdéses, hogy mi minősülhet agresszívnek, a nyilvánossággal ugyanis jár egy bizonyos szintű agresszivitás is. A határvonal meghúzása lesz tehát a komoly kérdés. A szocialista politikus kiemelte, az egy év börtön azt jelenti, hogy vétség esetén egy évig terjedő büntetés szabható ki, a bírói gyakorlat azonban azt mutatja, hogy leginkább a próbára bocsátás, közérdekű munka vagy pénzbüntetés és extrém esetben a felfüggesztett börtönbüntetés kiszabása a jellemző. Szerinte kommentelésért így a legritkább esetben fognak börtönbüntetést kiszabni.
Szerdán Orbán Viktor miniszterelnök összehívta a Védelmi Tanácsot, az orosz-ukrán háború eszkalálódásának veszélye miatt. A kormányfő elmondása szerint Donald Trump újonnan megválasztott amerikai elnök békét fog teremteni, azonban a Biden-adminisztrációból hátralévő két hónapban minden eddiginél nagyobb a háború kiterjedésének veszélye. Molnár Zsolt szerint, ha a jövőben tényleg megkezdődnek a tárgyalások a fegyverszünetről, akkor fontos, hogy ezt ki, milyen pozícióból teheti meg. Az ukránok a napokban bevetett fegyverekkel nyomást tudnak gyakorolni az oroszokra, vélhetően ezzel az a céljuk, hogy előnyösebb helyzetből ülhessenek tárgyalóasztalhoz. A legjobb pedig mindenképpen az lenne, ha tavasszal már béketárgyalásokat lehetne folytatni. Az amerikai adminisztrációváltás szerinte nem fog teljes fordulatot jelenteni, Trump elnök azonban kétségkívül kevésbé elkötelezett az ukránok támogatásában, mint Joe Biden.
A műsor utolsó témája Magyar Péter személye és kampánya volt. Molnár Zsolt szerint abban nincs kivetnivaló, hogy a Tisza Párt elnöke országjárásba kezdett, valamint abban sincs, hogy az olyan témákat karolja fel, mint a gyermekvédelem, a kórházak állapota és a MÁV helyzete. Szerinte ott azonban felmerül a kérdés, hogy mikor válik valaki hitelessé egy adott témában, például a gyermekvédelem ügyében.