A Kecskeméten működő ipari termelő cégek, a Mercedes gyár idetelepülése olyan fejlődőképes gazdasági potenciállal rendelkeznek, melyekhez elengedhetetlen egy magas színvonalú szakemberképzés. A városban több, mint 40 esztendeje működő felsőoktatás hagyományait ápolva az elmúlt időszakban közel 4 milliárd forint fejlesztés érkezett a Kecskeméti Főiskolára. Ez lehetővé tette, hogy a végzős diákok a valós életben mihamarabb el tudjanak helyezkedni, munkába álljanak.
A hallgatók az itt eltöltött diákévek alatt pedig sajátos rendezvényekkel színesítették a városi kulturális és sportéletet is. Nem beszélve arról, hogy ittlétükkel megfiatalodott a város is. Itt a Duna-Tisza közén büszkék lehetünk arra, hogy Kecskemét újra a térség gazdaságilag is vezető városa lehet, azonban ahhoz, hogy gyermekeinket itt tudjuk tartani, szükség van felsőoktatásra.
Éppen ezért felhívjuk a figyelmét a városi és a megyei, valamint vonzáskörzetünkhöz tartozó országgyűlési képviselőknek, tegyenek meg mindent azért, hogy a vidéki Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő városa megőrízhesse Főiskoláját. Kecskeméti képviselőtársaim és az itt működő gazdasági társaságok vezetői, a Kamarák, Agrár, Gazdasági és Kereskedelmi, Mérnök Kamarák is emeljék fel hangjukat a Kecskeméti Főiskola megmaradásának érdekében!
Király József
városi elnök
2011. május 13. 11:52
Nekünk kell a Kecskeméti Főiskola!
Az utóbbi napokban felröppent hír szerint a kormány a Széll Kálmán tervében át kívánja szervezni a felsőoktatást. A kiszivárgott hírek riadalmat, bizonytalanságot keltettek az ország minden részén. Minket, kecskemétieket is érintenek a tervezett változások, hiszen a Kecskeméti Főiskola, aminek három karának létbizonytalansága nem csak az itt tanulmányokat folytató közel 5000 hallgatót, és az itt dolgozó kb. 400 főt érinti, hanem a város további fejlődését, fejlesztéseket is megkérdőjelezi.