Az elfogadott jelentések a rendeltetési hely szerinti tagállam adóztatását javasolják, és egyablakos ügyintézést hoznak létre az adó bejelentésére, fizetésére és levonására.
Az EP szakbizottsága egyetértett abban, hogy a most változtatásra kerülő ÁFA-rendszer jelenlegi szétaprózottsága komoly akadályt jelent az egysége piac működése előtt, különösen a kkv-k számára. Az EP-képviselők nem tartották azt sem helyesnek, hogy a különböző tagállamok eltérő jogokkal rendelkeztek a területen, így ennek módosítására is javaslatot tettek.
Az EP szakbizottsága, a tagállamok döntési jogát kiszélesítve támogatta az Európai Bizottság azon javaslatát, hogy a negatív listán szereplő árukon és szolgáltatásokon túl a tagállamok saját maguk dönthessék el, mit tesznek a kedvezményes kulcs alá, azzal, hogy a költségvetési források biztosítása és a káros adóverseny elkerülése okán, az összes ÁFA-kulcsot figyelembe véve egy 12 %-os súlyozott átlag elérendő lesz minden tagállamban. „Természetesen arra is felhívtuk a tagállamok figyelmét, hogy e téren a szociális és környezetvédelmi szempontokat figyelembe kell venni és nem szabad a káros vagy luxus termékeket kedvezményezni” - mondta az MSZP alelnöke.
Szanyi Tibor, szocialista EP-képviselő, delegációvezető kiemelte, „külön öröm számomra, hogy az EP szakbizottsága nagy többséggel - a Fideszt is tagjai közt tudó Európai Néppárt (EPP) szavazatait is élvezve - rögzítette, hogy az általános ÁFA-kulcs mértéke tekintetében 25 %-nál magasabb értéket nem támogat. Újabb pofon ez a magyar társadalmat kizárólag megsarcolni tudó kormánypártnak, mely a mai napig Európa-rekorder, 27 %-os általános ÁFA-kulccsal terheli az embereket.”