Péntek reggel, mindösszesen három nappal a tanévkezdés előtt értesült arról a Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium fenntartója arról, hogy a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal határozata szerint visszavonták az intézmény működési engedélyét.
Az Iványi Gábor által vezetett MET, azaz a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség fenntartásában működő szegedi iskolát emellett törölték abból a nyilvántartásból is, amelyben a magán vagy egyházi fenntartású közoktatási intézményeket jegyzik.
Szabó Sándor az esettel kapcsolatosan úgy fogalmazott, hogy szívtelen és embertelen lépés a tanévkezdés előtt visszavonni a szegedi Wesley János Iskola működési engedélyét, amelyben többségében halmozottan hátrányos helyzetű, sajátos nevelési igényű gyermekek tanultak.
Az MSZP országgyűlési képviselője ezért személyesen járt közben az ügyben illetékes főispánnál a döntés azonnali megváltoztatása érdekében. A főispán azonban arról tájékoztatta a helyieket képviselő MSZP-s politikust, hogy a kormányhivatal határozatát megalapozottnak és jogszerűnek tartja.
A kormányhivatal határozatának értelmében a 157 ott tanuló diák más intézményekben kerülne elhelyezésre, annak ellenére, hogy a kijelölt intézmények nincsenek felkészülve a sajátos nevelési igényű gyermekek fogadására.
Szabó Sándor emlékeztetett, hogy a Wesley János Iskoláért aggódók számára még az jelenthet reményt, hogy az intézmény jogvédelmet kér, amely a bíróság esetleges pozitív döntése alapján tovább folytathatná a működését.
Az MSZP szerint elfogadhatatlan, hogy a gyermekvédelem ügyét a zászlajára tűző kormány regnálása alatt ilyen megtörténhet. A döntés értelmében 157 ott tanuló diák családjának életét is ellehetetlenítik, hiszen a szülők nem tudnak olyan oktatási intézményt találni, amely fogadná a gyermekeiket.
Szabó Sándor elmondta, hogy nemcsak a térség parlamenti képviselőjeként, hanem családapaként is elfogadhatatlannak tartja a kormányhivatal döntését, amely hűen szimbolizálja, hogy valójában mennyit is érnek a családok a kormány számára.