Az MSZP országgyűlési képviselője azonnali kérdésében kifejtette, hogy a BME hazánk egyik legtradicionálisabb és legfontosabb felsőoktatási intézménye. Azon kevés egyetem egyike, amely az ELTE és a Zeneakadémia mellett állami fenntartásban maradt az átszervezéseket követően is.
Hiller István azt a kérdést tette fel az államtitkárnak, hogy mi a kormány szándéka, kikerül-e az állami fenntartás alól az egyetem, és ha igen, akkor milyen formában?
Kérdéses továbbá az is, hogy garantálja-e a kormány, hogy az a megoldás, amelyről szó van, az nem eredményezi-e azt, hogy a Műegyetem elesik az uniós forrásoktól.
Aggodalomra ad okot az Erasmus programban való részvétel kérdése is az intézményben. Kérdéses, hogy tudja-e garantálni a kormány, hogy az egyetem hallgatóinak az átszervezés után is lesz lehetősége részt vennie az Erasmus-programban, valamint az egyetem továbbra is a Horizont-program része is marad-e?
Az államtitkári választ követően Hiller István a viszonválaszában emlékeztetett, hogy annak idején a kormány 1060 milliárd forintot ígért a magyar felsőoktatási intézményeknek, az átszervezésekért cserébe, azonban ebből nem lett semmi.
A kormány most a BME 19 milliárdos éves költségvetése helyett 37 milliárd forintot ígér a Műegyetemnek, csak az a baj, hogy az előző ígéretből sem lett semmi.
Itt az ideje annak is, hogy a kormány tisztázza, kívánnak-e javítani az ELTE, a Műegyetem és a Zeneakadémia oktatóinak, dolgozóinak botrányos bérhelyzetén.