„Hiszünk abban, hogy nem lehet gyermek és gyermek között különbséget tenni”, nem fogadható el, hogy az adófizetők pénzéből csak egy szűk réteget támogatnak – mondta.
A szociális Európa programjában a gyermekek egyenlősége és a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolása a cél: hogy a fiatalok ne kényszerüljenek elmenni az országból, lehessen a rendes munkaidőben keresett jövedelemből megélni, ne kelljen a rabszolgatörvény keretében 400 óra túlmunkát dolgozni, 3 év múlva hozzájutva a pénzhez, és ne legyen egymillió szegény nyugdíjas az országban.
A Fidesz a nemzetállamok Európáját szorgalmazza minél kevesebb közös szabállyal, hogy így minél több uniós támogatást el lehessen lopni. Az MSZP-Párbeszéd viszont egy olyan integráció híve, amely Európában mindenkinek garantálja a 240 000 forintos minimálbért, a 95 000 forintos minimális nyugdíjat és a 48 00 forintos minimális családi pótlékot.
A szövetség „Haza, Szeretet, Európa” programja egy szociális és zöld Európáról szól, ahol a klíma- és környezetvédelem még hangsúlyosabban szerepel. Ezt képviseli a közös listán Jávor Benedek, a Párbeszéd európai parlamenti képviselője, akit idén környezetvédelmi kategóriában a legjobb EP-képviselőnek választottak meg.
„Nem mondhatunk le gyermekeink, unokáink jövőjéről. A mi felelősségünk, hogy a klímavédelem és környezetvédelem ügyében most hozzuk meg a döntéseket, amik a jövőre vonatkoznak” – mondta.
Wittinghoff Tamás, Budaörs független polgármestere mindenkit arra buzdított: vegyen részt az európai parlamenti választáson májusban, és lehetőleg olyan ellenzéki listára adja a voksát, amivel jó esély van mandátumokat szerezni az Európai Parlamentben.
„A legfontosabb cél, hogy ne a populista erők legyenek – és én ide értem a mai Fideszt is – nagy számban az Európai Parlamentben, hanem az Európa-pártiak” - mondta.
Bárány Balázs, az MSZP Országos Elnökségének tagja Budaörsöt azok közé a települések közé sorolta, „amire okkal vagyunk büszkék”, s ahol „kifejezetten jó érzés volt büszke ellenzékinek lenni”. Itt a polgármester olyan légkört tud teremteni, „amit nem a Fidesz hatalomvágya fojtogat; ahol a szabadság, az egymásnak való segítség, a szolidaritás tud mindennap érvényesülni.”
Példaként említette még Hajdúdorogot, ahol Csige Tamás MSZP-s polgármester segítette lakhatáshoz a valóban rászorulókat, megmutatva, „milyen az, amikor a mi lakáspolitikánk valósul meg”, és Botka Lászlót, aki „a magát kereszténynek hazudó kormányt jó fél nappal megelőzve konkrét segítséget ajánlott fel Párizs városának, miután a Notre-Dame tragikusan kiégett tegnap”.
Azt mondta, hogy az MSZP-Párbeszéd ma délelőtt nem a szükséges 20 000 ajánlást, de 50 000-t adott le, ami bőven több, mint amivel indulni lehet az EP-választáson. Mégis folytatják a gyűjtést és a kampányt, hiszen így találkozhatnak és beszélgethetnek az emberekkel. Elmondhatják nekik, hogy „az európai közösség büszke tagja akarunk maradni és egy olyan Európáért küzdünk, ami a populisták Európája helyett és a multinacionális nagyvállalatok helyett az embereket helyezi az előtérbe, és az emberek jólétére figyel oda.”