Most ugyanis az a helyzet, hogy miközben az Emberi Erőforrások Minisztériuma tagadja a „közpénzek szabálytalan felhasználását” – amit a köznyelv csak lopásnak nevez –, ugyanennek a kormánynak a Miniszterelnöksége belső vizsgálatot indított, hogy kiderítsék: az érintett cégek milyen formában indulhattak uniós pályázatokon, s hogy a Fideszes Mengyi Roland kapott-e kenőpénzt vállalkozóktól.
Úgy tűnik, hogy a Fidesz annyira belemerült a lopásba, hogy a minisztériumainak már nincs idejük egyeztetni a hazugságaikat.
Újra feltesszük hát tíz kérdésünket Balog Zoltánnak, az emberi erőforrások miniszterének, hátha most választ is kapunk rá:
- Kitől és mikor szerzett tudomást Balog Zoltán miniszter Mengyi Roland üzelmeiről?
- Mit tett, milyen vizsgálatokat indított el, és azok milyen eredménnyel zárultak?
- Milyen kapcsolatban állt, vagy áll Balog Zoltán minisztériuma Voldemort nagyúr, alias Mengyi Roland hűbéreseivel, a Public Sector Consulting Kft-vel, és B. Szilviával, a vállalkozás szakemberével?
- Felülvizsgáltatta-e a több milliárdos TÁMOP uniós források kiosztását, különös tekintettel azokra, amelyekhez köze lehetett a Public Sector Consulting Kft-nek, és B. Szilviának, a vállalkozás munkatársának?
- Igaz-e, hogy a Kft munkatársa nem csak a pályázatok elbírálásánál legyeskedett, hanem a minisztérium felkérésére már a pályázat kiírásánál is személyesen gondoskodott a végeredményről?
- Igaz-e, hogy a Voldemort ügyből ismert „alkotmányos költség”, a minisztériumához köthető emberek kenőpénze volt?
- Igaz-e, hogy Köpeczi-Bócz Tamás államtitkárt ezért tették lapátra?
- Miniszter úr tudja-e, hogy ki sértett államtitkot, azaz ki tájékoztatta, Voldemortékat arról, hogy a hatóságok lehallgatják őket?
- Mit gondol a 168 órában megjelent cikkről?