- Ha ez még nem lenne elég, további hitelekkel adósítja el városunkat a fideszes városvezetés. Az Állami Számvevőszék elnöke (Domokos László a Békés Megyei Önkormányzat korábbi FIDESZ-es elnöke), legfrissebb jelentésében kiemelte Békéscsaba 2007 utáni drámai eladósodását. 2006-ban Békéscsaba teljes adóságállománya alig érte el a kétmilliárd forintot, 2012 elején a teljes adóság állománymeghaladja a 12 milliárd forintot - teszi hozzá a szocialista önkormányzati képviselő.
A 2011-es évet működési hiánnyal tervező Békéscsabai önkormányzat a kormány nagylelkű 300 milliós támogatásának köszönhetően kerülte el a működési hitel felvételét. A korábbi években jelentős plusz bevétel keletkezett az INVITEL telefonos szolgáltatóval szemben megnyert perből (több mint 1 milliárd forint), amely bevételt már felélt a város - jelentette ki Miklós Attila.
- Jövőre ki menti meg Békéscsabát? A felelőtlen gazdálkodáson kívül több megkérdőjelezhető döntés is rontotta az önkormányzat vagyoni helyzetét. Elég visszagondolni a Kalandpark beruházás kapcsán eredmény nélkül elköltött több tízmillióra, vagy a furcsa körülmények között született Trófea – Aldi telekcsere ügyletre emlékezni. A belvárosi parkolóház kapcsán kiderült tervezési hibák sem a sikerről tanúskodnak, valamint a számolatlanul érkező tanácsadók megbízása, csak példaként említve a Törzsház konszern kialakítása kapcsán legalább duplán kifizetett céget. A kétes üzletek, az átgondolatlan beruházások, a sokszor érthetetlen megoldások nehéz helyzetbe sodorják Békéscsabát. A megoldás a helyi értékekre építő, velük közösen kidolgozott Békéscsabára szabott gazdaságélénkítés. Az önkormányzat saját erejéből munkahelyeket, csak korlátozott számban tud létrehozni, de a megfelelő környezet, befektetőbarát ügyintézés kialakítása, a helyi vállalkozások tudására épülő helyi gazdaságpolitika kialakítása segíthet kilábalni a válságból. De ahhoz, hogy elindulhassunk ezen az úton együttműködésre, összefogásra van szükség - mondta a szocialista politikus.