1953. november 24-én született Budapesten. Nős, felesége virágkötő vállalkozó. Két gyermekük és három unokájuk született. Általános iskolai tanulmányait Csorváson végezte. Budapesten villanyszerelő szakképzettséget, majd Orosházán, a Táncsics Mihály Gimnázium és Szakközépiskolában az érettségit követően szilikátipari technikusi oklevelet szerzett. 1972-ben az Orosházi Üveggyárban helyezkedett el, ahol 1994-ig gépészként, főgépészként, majd főtechnológusként dolgozott. 2003-ban elvégezte a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Kar pedagógia-nevelőtanári szakát.
Az MSZP alapító tagja. 1993 és 1995 között, majd 2004-től újólag a párt orosházi városi szervezetének elnöke. 1996-tól 1998-ig a Békés megyei szervezet elnöke. 1994. december 11-én Orosháza város polgármesterévé választották, amely tisztséget kétszeri újraválasztását követően 2006-ig töltötte be. 1998-tól több évig volt a Baloldali Önkormányzati Közösség regionális ügyvivője. Társadalmi tisztséget tölt be az orosházi Kórház Alapítványban és a Székács József Családsegítő Alapítványban. 1998 és 2002, majd 2010-2012 között a Békés Megyei Önkormányzat Közgyűlésének tagja volt. 2002 áprilisában az MSZP Békés megyei területi listájáról bejutott az Országgyűlésbe, s a Környezetvédelmi Bizottság tagjává és a párt Békés Megyei Képviselőcsoportjának elnökévé választották. 2006-tól a Békés megyei 6. számú választókerületben egyéni országgyűlési képviselő volt, amely tisztséget 2010-ig töltötte be. 2010-től az MSZP Választmányának tagja.
2010-től az orosházi képviselőtestület MSZP frakciójának vezetője, önkormányzati képviselő.
Fetser János
Életrajz
Kapcsolódó cikkek, videók
Már a közmunkásoknak is meg kell fizetniük az „alkotmányos költséget”

Ki a felelős az Orosházi Kórházban történt sorozatos beázásokért?

MSZP: a Fideszről szólhat majd a népszavazás


Mire költött el 30 millió forint orosházi közpénzt a pusztaottlakai kötődésű egyesület?

Az orosházi képviselő-testület fideszes többsége 2013 tavaszán bízta meg először a Pusztaottlakára bejegyzett, szinte semmilyen szakmai múlttal nem rendelkező, mínuszos mérleget felmutató Jövő Építők egyesületet az orosházi marketing szervezésével. Az ülésen megjelent Simonka György Fidesz választókerületi elnök is, aki személyesen érvelt az egyesület megbízása mellett. Azóta közel száz millió forintot kapott ez a szervezet csak az orosházi adófizetők pénzéből, tavaly például marketingtevékenységre harmincat.
Súlyos hiány a leltárban

Már 2009-ben bűncselekmény hiányában megszüntették a Fetser János, Orosháza egykori MSZP-s polgármestere elleni nyomozást, de a feljelentésben foglaltakat azóta is tényként emlegetik vele kapcsolatban.
Évet értékelt az orosházi MSZP

Szó volt ígéretekről, botrányokról, elért eredményekről. Az MSZP helyi frakciója hagyományos évértékelőjén az orosházi, és az országos politika elmúlt egy éve is terítékre került.
Kedves Orbán Viktor!

Értesültünk a „határozott kéréséről”, amelyet a fideszes polgármesterek és alpolgármesterek felé megfogalmazott, vagyis hogy ők nem vehetnek fel jutalmat.
Orosháza Döbrögijének a képviselő-testületből is távoznia kell!

2012. október elején tartott sajtótájékoztatót Fetser János, az orosházi MSZP-szervezet elnöke, frakcióvezető − konkrét név említése nélkül − egy, a városban történt botrányos esetről, amely egy fideszes képviselőhöz kapcsolódott. Most visszatérünk az esetre, és megismételjük a korábban tett felszólításunkat. Kiderült, megint igazunk lett.
Dancsó József bevitte az iskolába a politikát!

Felháborodott szülők kerestek meg bennünket, mivel a pénteki napon az orosházi (még) önkormányzati fenntartású iskolákban az általános és középiskolás gyerekeknek levelet osztottak ki azzal, hogy olvassák el, és vigyék haza a szüleiknek.
'Káosz, fejetlenség, elszegényedés...'

Évet értékelt az MSZP Orosházi Szervezete november 28-án a Művészetek Házában. A fórumnak két főtémája volt: Magyarország gazdasági helyzete és a politika.