Dr. Katona Tamás
Tisztségek
Életrajz
Dr. Katona Tamás okleveles matematikus, a demográfia tudomány kandidátusa, a közgazdaságtudomány habilitált doktora.
1967-től a Leningrádi Tudományegyetemen végzi tanulmányait. Szakmai pályája a közigazgatáshoz és az egyetemi oktatáshoz kötődik.
1990-ig a KSH-ban dolgozik, a Népességtudományi Kutató Intézet tudományos munkatársa, majd a Népességnyilvántartó Hivatal főosztályvezetője, hivatalvezető helyettese. Ezt követően 5 évig a BM Adatfeldolgozó Hivatal helyettes vezetője, illetve megbízott vezetője. 1995 és 1998 között a Központi Statisztikai Hivatal elnöke.
2003-tól másfél évig a miniszterelnök helyettes kabinetfőnöke, majd kabinetfőnöke. 2004 és 2010 májusa között a pénzügyi igazgatásban dolgozik; a PM politikai, illetve közigazgatási államtitkára, két és fél évig a Magyar Államkincstár elnöke, 2009-től egy évig ismét a PM államtitkára.
1974 óta egyetemi oktató, statisztikát, demográfiát, jogi informatikát tanít a közgazdász- és jogászképzésben. 1999-től egyetemi tanár, 1996. óta a Szegedi Tudományegyetem Statisztikai és Demográfiai Tanszékének vezetője. 1999. óta oktat a doktorképzésben, tagja az Egyetemi Doktori Tanácsnak, a közgazdaságtudományi habilitációs bizottságnak.
Mintegy 50 publikációja jelent meg. A tudományos kutatás és az oktatás mellett részt vesz a hazai és nemzetközi tudományos közéletben. Tagja a Nemzetközi Statisztikai Intézetnek, a Magyar Tudományos Akadémia Demográfiai Bizottságának, alelnöke a Statisztikai Bizottságnak. Tudományos közéleti tevékenységéért 1987-ben Fényes Elek Emlékérmet kapott, 1998-ban a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje kitüntetésben részesült.
1989. óta az MSZP tagja. 1990-ben elnöke volt a Budapesti II. kerületi szervezetnek, tagja volt a Választmánynak. A Budapesti XII. kerületi szervezet elnöke.
2014. szeptember 17-től 2016 júliusáig az MSZP pártigazgatója.

Kapcsolat
![]() |
1114 Budapest, Villányi út 11-13. |
![]() |
+36 1 222 6797 |
Kapcsolódó cikkek, videók
Helyzetkép 2013. augusztus - szeptember

Ez év közepén részben váratlan események következtek be a világgazdaságban. Az a korábbi helyzet, mely szerint a globális gazdaság növekedése a fejlett országok gazdaságának stagnálása, némelyek recessziója mellett a fejlődő országok – ezen belül néhány meghatározó gazdaság gyors – bővülésének köszönhető, megváltozóban van.
Helyzetkép 2013. június - július

Hosszú idő után először fordult elő, hogy az Eurostat a várakozásoknál valamivel kedvezőbb adatokat hozott nyilvánosságra a gazdasági növekedésről. A második negyedév előzetes GDP adatai szerint az Európai Unió kikerült a technikai recesszióból, amely az előző két negyedévet jellemezte.
Helyzetkép - 2013. május - június

Az év első feléből eddig megismert adatok némileg hűtötték az optimizmust az idei növekedési kilátásokról. A Nemzetközi Valutaalap júliusban – a szokásoknak megfelelően – frissítette idei prognózisát.
Helyzetkép - 2013. április-május

Az első negyedév adatai alapján pesszimistábbak lettek az elemzők az Európai Unió ez évi kilátásait illetően, és változatlanul kedvezően ítélik meg a fejlődő országok gazdasági növekedését.
Helyzetkép - 2013. március-április

Az Európai Unió gazdasága – a várakozásoknak megfelelően – még nem lábalt ki a válságból, igaz, az első negyedéves adatok a prognosztizáltnál valamivel gyengébb helyzetet tükröznek.
Helyzetkép - 2013. február-március

Az Európai Bizottság közzétette szokásos tavaszi prognózisát az Európai Unió és az eurózóna idei és jövő évi gazdasági kilátásairól. A helyzetelemzés fontos eleme az elhúzódó recesszió tényszerű bemutatása és okainak feltárása.
Helyzetkép - 2012. november-december

Az év eleji időszaknak az a sajátossága, hogy a közvélemény a várható kilátásokra, a következő időszakot bemutató prognózisokra figyel, miközben még nem állnak rendelkezésre az előző év egészére vonatkozó adatok.
'Elszántak vagyunk, hogy rendbe hozzuk az ország dolgait!'

Március 13-án Nagykőrösön járt dr. Katona Tamás közgazdász, volt pénzügyi államtitkár. Az Arany János Kulturális Központ kávézójában tartott előadást, ahol a jelenlegi gazdasági helyzet bemutatásán túl arról is beszélt, hogy mi fog történni a 2014-es kormányváltás után.
Orbán ismét hazudott

Orbán Viktor a tegnapi parlamenti felszólalásában is hazudott egy nagyot: 2002 és 2010 között a szocialista kormányok „csökkentették a nyugdíjakat, a béreket és a családtámogatásokat”. Nem véletlenül nem mondott számokat, mert azok csúnyán leleplezték volna.
Egyetértünk Orbán Viktorral

Örülünk, hogy Orbán Viktor elismerte: Magyarország ma is profitál azokból az eredményekből, amelyeket az általa zúdított özönvíz előtt a szocialista kormányok értek el.