A Magyar Szocialista Párt Tudományos, Felsőoktatási és Innovációs Tagozata a demokratikus szocializmus és a szociális piacgazdaság értékeit elfogadó, a tudományos kutatásban, a felsőoktatásban, a kutatás-fejlesztésben, az innovációban és a tudományos ismeretterjesztésben résztvevő értelmiségiek szervezete. A tagozat olyan nyitott szerveződés, amely felvállalja felelős tudomány-, felsőoktatás-, technológia- és innováció- (TTI) politikai állásfoglalások rendszeres kidolgozását, illetve saját vélemény kialakítását és annak képviseletét a kormányzat, valamint más demokratikus pártok és szervezetek hasonló állásfoglalásairól és intézkedéseiről.
Tudományos, Innovációs és Felsőoktatási Tagozat
Dokumentumok
TUDÁS-JÖVŐ-INNOVÁCIÓ tézisek prezentáció.pdf
TUDÁS-JÖVŐ-INNOVÁCIÓ konferencia összefoglaló.pdf
T-J-I konferencia_ innovaciopolitikai fordulopontok 2016.pdf
T-J-I konferencia_A hozzáadott_érték_mosolygörbéje.pdf
T-J-I konferencia_A siker útja innováció.pdf
T-J-I konferencia_A tudományos intézmények eróziójának folyamata....
T-J-I konferencia_Felzárkózási esélyek.pdf
T-J-I konferencia_Innováció nélkül nincs versenyképesség.pdf...
T-J-I konferencia Katona Tamás hozzászólása.pdf
T-J-I konferencia_Fodor István hozzászólása.pdf
T-J-I konferencia_Szabadkai Antal hozzászólása.pdf
T-J-I konferencia_Tamás Pál hozzászólása.docx
T-J-I konferencia_Tamás Pál írásos tézisei.pdf
T-J-I konferencia_Varga György hozzászólása.pdf
T-J-I konferencia_zárszó.pdf
Vezetőség
Dr. Révész Márta
Agárdi Péter
Dr. Homonnay Zoltán
Dr. Vastagh Pál
Végvári Imre
Kapcsolódó cikkek, videók
Botka: az MSZP megduplázná az oktatásra szánt forrásokat
Helyzetkép - 2016. február – március
Helyzetkép - 2015. december – 2016. január
Helyzetkép - 2015. október–november
Helyzetkép 2015. július – augusztus
Helyzetkép 2014. november - december - Gazdasági növekedés
Meglepően optimista prognózist tett közzé az Európai Bizottság. Ezt arra alapozta, hogy a tagországokban ez évben már sehol sem várható a gazdaság zsugorodása. A tendencia e megközelítésben kétségtelenül meggyőző: 2012-ben a tagországok összességében a bruttó hazai termék volumene 0,4%-kal, az eurózónában 0,7%-kal mérséklődött a megelőző évhez képest; a tagországok többségében, 15 országban, ezen belül 10 eurózónabeli gazdaságban csökkent a GDP, közülük 7 országban több mint 2%-kal. 2013-ban az Európai Unió egészének gazdasági teljesítménye stagnált, míg az eurózónáé 0,5%-kal zsugorodott. 11 tagországban, köztük 8 eurózónabeli országban csökkent a bruttó hazai termék, de a zsugorodás mértéke csupán két gazdaságban, Cipruson és Görögországban haladta meg a 2%-ot; ezekben az országokban súlyos volt a recesszió: a GDP 5,4%-kal, illetve 3,9%-kal esett vissza. A múlt évben az eddig rendelkezésre álló adatok, illetve prognózisok szerint 3 év után újra bővült az integráció gazdasága: az Európai Unió egészében 1,3%-kal, az eurózónában 0,8%-kal emelkedett a GDP. vélelmezhetően mindössze három országban zsugorodott a gazdaság: Cipruson 2,8%-kal, míg Olaszországban és Horvátországban egyaránt 0,5%-kal. A legdinamikusabb növekedés Írországban ment végbe, ahol – a helyreállítási periódus keretében – feltehetően 4,8%-kal nőtt a bruttó hazai termék
Helyzetkép - 2014. október - november
A múlt évről eddig megismert adatok alapján látható, hogy az elhúzódó regionális krízisek befolyással vannak a gazdasági növekedésre. Nem alaptalanul váltak pesszimistábbá az év közben készült prognózisok. A globális gazdaság növekedése előzetes számítások szerint 3,2-3,4% lehetett, míg a fejlett országoké valószínűleg nem érte el a 2%-ot, feltehetően 1-2 tizedponttal az alatt maradt. Ezen belül az Amerikai Egyesült Államok bruttó hazai terméke feltehetően 2%-ot meghaladó ütemben, 2,2-2,3%-kal bővült, míg az Európai Unió gazdasági teljesítménye 1,2-1,3%-kal nőtt. Ennél is szerényebb mértékben, minden bizonnyal 1%-ot sem elérő dinamikával fejlődött az eurózóna gazdasága: a GDP vélelmezetten csupán 0,7-0,8%-kal emelkedett.
Helyzetkép - 2014. szeptember - október
A világgazdaság harmadik negyedéves teljesítményében érezhető a regionális krízisek mélyülésének hatása. A fejlett országok gazdasági növekedése nem érte el a korábban várt dinamikát, valamivel az alatt maradt. A globális gazdaság egészének bővülése ugyanakkor nem tér el a prognózisokban megfogalmazottaktól, és a feltörekvő ázsiai országok továbbra is számottevő ütemben növelik a teljesítményüket.
Az MSZP Tudományos, Felsőoktatási és Innovációs Tagozatának felhívása
A rövid távú politikai érdekeket szem előtt tartó választási kommunikáció idejének lejártával immár „csak” Magyarország sorsa forog kockán. Az MSZP Tudományos, Felsőoktatási és Innovációs Tagozata felhívással fordul a felsőoktatási intézmények, kutatóintézetek oktatóihoz, kutatóihoz, a hallgatókhoz és mindenkihez, akinek fontos az ország jövője.