Az ellenzéki politikus hozzátette, amíg eddig az önkormányzatok egy munkavállalót egy éven keresztül foglalkoztathattak nyolc órában, addig ezután legfeljebb két hónapig és csak négy órában alkalmazhatnak közfoglalkoztatottakat. Török Zsolt szerint ezzel a kormány csak statisztikailag növeli a munkavállalók számát, valójában azonban kevesebben élnek majd meg közfoglalkoztatásból.
Eddig ugyanis egy nyolc órában foglalkoztatott munkavállaló havonta körülbelül 70 ezer forintot vihetett haza, ezentúl azonban a négy órás munkaidő miatt csak havi 30 ezer forintot kap, ez pedig alig több a havi átlagos szociális segély összegénél, ami 28.800 forint. Az MSZP szerint ezért a közfoglalkoztatás rendszere össze fog omlani, és a munkavállalók inkább a feketegazdaságban találnak majd munkát.
Horváth Roland, Érsekhalma polgármestere a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: az új rendszerrel a kormány megmutatja azt, hogyan lehet "1-ből 12-t csinálni." Azt a munkát ugyanis, amit eddig egy éven keresztül nyolc órában egy ember végzett el, azt ezután kéthavonta cserélődve két-két ember végzi majd el napi négy órában, vagyis összesen 12 emberre lesz szükség ugyanannyi feladatra.
A polgármester hozzátette: ráadásul a két hónapos időkorlát alatt "ki sem lehet képezni az embereket bizonyos munkákra."
Török Zsolt kiemelte azt is, hogy az új rendszerben az emberek szolgálati ideje is alig emelkedik: a négy órás, két hónapon keresztül végzett munka csak egy hónap szolgálati időt jelent majd. Az MSZP szóvivője szerint ez felháborító és hosszú távú problémát jelenthet az érintett embereknek a nyugdíjuk megállapításánál.